Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چگونه می توان بازار کار اروپا را احیا کرد؟

چگونه می توان بازار کار اروپا را احیا کرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یازدهمین کنفرانس سرمایه گذاری جهانی اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه برگزار شد.

در حالیکه پنج سال از آغاز بحران اقتصادی می گذرد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از بالاترین نرخ بیکاری از سال 1930 میلادی تاکنون رنج می برند.

چگونه می توان بازار کار اروپا را احیا کرد؟ این یکی از سوالهای مهم مطرح شده در کنفرانس سرمایه گذاری جهانی اروپا بود و بحث های شرکت کنندگان عمدتا حول این محور بود.

کمیسر سابق صنعت و سرمایه گذاری اتحادیه اروپا گفت اروپا باید اولویت هایش را روشن کند و افزود: “ما اول از همه به تجزیه و تحلیل واقع بینانه از نقاط ضعف و کاستی مان نیاز داریم، در مرحله دوم ما باید به تجزیه و تحلیل این سوال که چه تغییرات نهادی، سیاسی و اقتصادی مورد نیاز است بپردازیم.”

کندی آهنگ رشد اقتصادی در برخی از بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا و رکود در برخی دیگر یکی از مهمترین دلایل ضعف اقتصادی این اتحادیه است. این در حالیست که 67 درصد مشاغل در این اتحادیه توسط کسب و کارهای کوچک و متوسط ایجاد می شود و بحران مالی در بانکهای اروپایی آنها را در شرایطی قرار داده که توان پرداخت وام به شرکتها و صنایع را ندارند. ضعف و بحران در سیستم بانکی هم از دیگر دلایل افزایش بیکاری در این اتحادیه است.

اولیور گیدا، رئیس شرکت کراودفاندینگ می گوید: “ما در اروپا بیست و سه میلیون کسب و کارکوچک و متوسط داریم که تنها سی درصد آنها وام بانکی دارند. بنابراین اختلاف بسیار زیادی در شرکت ها و منابع مالی که در دسترس آنهاست، وجود دارد. “

شرکت های کوچک می گویند که نیازی به پشتیبانی مالی کشورهای اروپایی و دولت های ملی آنها نیست بلکه به مقررات دست و پاگیر کمتر و راهنمایی مشخص تر نیاز دارند.

دنی ژاکی، رئیس انجمن حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط می گوید: “ما به قوانین و مقررات جدید نیاز نداریم. در مقابل به کاهش تعداد چیزهایی که به ما گفته شده باید انجام دهیم و کمک برای راه اندازی کسب و کارمان نیاز داریم. به ما بگویید که چه گزینه هایی در دسترس هستند که صاحبان کسب و کار در اروپا از آنها آگاه نیستند.
ما باید به شرکت های کوچک و متوسط ​​ کل جهان ونه فقط اروپا بیاموزیم که آنها یک فرصت برای توسعه هستند.”

کارشناسان معتقدند یکی از راه های راه اندازی یک شرکت موفق آن است که شرکت به بازارهای فراتر از مرزهای کشور مبدا خود بیاندیشد.

به عنوان نمونه شرکت فرانسوی ویت تینگس که در عرصه الکترونیک فعال است این کار را کرد. این شرکت با پنجاه کارمند محصولات خود را به بیش از پنجاه کشور می فروشد و نیمی از فروش آن در آمریکا است.

مدیر عامل این شرکت فرانسوی می گوید: “لازم است که شرکتهای جدید هر چه سریعتر از کشورهای خود و بازار محدودی که وجود دارد خارج شوند چرا که اگر شما به نوآوری و فن آوری توجه کنید می بینید که این یک بازار جهانی است. بنابراین، اولین چیزی که ما نیاز داریم، به رسمیت شناختن این امکان است. حتی برای یک شرکت کوچک مانند ما توجه به عرضه و فروش محصولات خود در هر نقطه ازجهان، بدون توجه به فاصله بازار هدف مهم است. “

پس کسب و کارها کوچک و متوسط پتانسیل بالایی در ایجاد رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری دارند. اما برای رسیدن به آن نیاز به حمایت دولتهاست.

خبرنگار یورونیوز می گوید: “جهانی فکر کنید و محلی عمل کنید. این پند و موعظه معروف، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری شامل حال اروپا می شود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است