Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گسترش روحیه کارآفرینی در بریتانیا

گسترش روحیه کارآفرینی در بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افزايش تمایل به کار و کارآفرینی در میان افراد محروم جامعه از جمله جوانان، اقلیت های قومی و نیز افراد معلول، هدف برنامه ایست که در بریتانیا راه اندازی شده. به کمک آن تا کنون صدها شغل و شرکت جدید تاسیس شده و نتایج بسیار خوبی بدست آمده است.

به برنامه جهان اقتصاد، در شهر بریستول، خوش آمدید. به دیدار مایکل می رویم. مایکل از دو سال پیش، به دانشجویان اتاق اجاره می دهد. کسب و کار او خیلی خوب پیش می رود و تا به حال شش نفر استخدام شده اند.

قبل از شروع این کار، مایکل به مدت دو سال بیکار بود. سپس از انجمن “اوت سِت” (Outset) تقاضای کمک کرد. به کمک این برنامه که جایزه اروپایی کارآفرینی کمیسیون اروپا را دریافت کرده است، مایکل یک دوره آموزشی دو ماهه گذراند و برای آغاز فعالیت خود، اعتماد به نفس کافی بدست آورد. مایکل بِنِت در مورد نحوه کار خود می گوید: “قبلا، یک اتاق را به قیمت هفتاد پوند در هفته اجاره می دادم اما اکنون همان را به قیمت ۱۷۵ پوند اجاره می دهم. چون یادگرفتم چگونه به نحو بهتری بازاریابی کنم و خدمات بهتری ارائه دهم. بسیاری از این اطلاعات را به کمک “اوت سِت” بدست آوردم.”

مایکل سال ۲۰۱۲ را با بیش از ۳۰۰ هزار یورو گردش مالی به اتمام رساند. او در حال حاضر میزبان حدود پنجاه نفر دانشجو از سراسر جهان است و قصد دارد با تمام انرژی به کار خود ادامه دهد و می گوید“در نظر داریم یک مدرسه راه اندازی کنیم و به مهمان هایمان انگلیسی تدریس کنیم. همچنین می خواهیم با شرکت های محلی بیشتر ارتباط برقرار کنیم تا آنها بتوانند یک تجربه کاری هم بدست بیاورند.”

دیدار با “بِو هرلی” مدیر “اوت سِت” و جورج فرگوسن، شهردار بریستول که بخوبی از تاثیر مثبت این برنامه بر اقتصاد بریستول آگاه است.

جورج فرگوسن، شهردار بریستول از این برنامه خشنود است: “به کمک این برنامه، آنها نزدیک به ۱۷۰ شرکت، دویست شغل و بیش از یک میلیون پوند برای اقتصاد بریستول به ارمغان آورده اند.”

به لطف این طرح نزدیک به هزار و پانصد شغل در سراسر بریتانیا ایجاد شده. مرحله به مرحله، کارآفرینان از روش ویژه و نوآورانه این طرح بهره مند شده و اعتماد به نفس پیدا می کنند. همچنین برای اخذ وام، از پشتیبانی “اوت سِت” برخوردارند.

“بِو هرلی“، مدیر طرح “اوت ست” توضیح می دهد:“هنگامی که طرح تجاری از هر گونه ریسک و خطری فارغ شد، می توانیم آن را به وام دهندگان معرفی کنیم و به این ترتیب خیلی آسان تر این بودجه مالیِ بسیار حیاتی را بدست می آوریم. تا به امروز حدود یک میلیون پوند برای مراجعه کنندگان “اوت سِت” وام گرفته ایم. با وجود اینکه برخی از آنها ورشکسته و یا کاملا از بخش خدمات مالی حذف شده بودند.”

در پایان مایکل بنت می گوید: “کلید موفقیت برای من: داشتن یک ایده و علاقه زیاد به انجام آن. باور جدی و اعتماد به نفس برای عملی کردن این ایده، پشتکار و عزم راسخ است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟