Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بانک بارکلیز، شعبه آنلاین "آی.ان.جی" را می خرد

بانک بارکلیز، شعبه آنلاین "آی.ان.جی" را می خرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بارکلیز، دومین بانک بزرگ بریتانیا، همانگونه که مدیر اجرایی جدید آن قول داده بود، به تقویت فعالیت های خود در زمیته خدمات بانکی خرد روی آورده است. بارکلیز توافق کرده که شعبه آنلاین بانک هلندی آی.ان.جی را که با زیان روبرو بوده خریداری کند.

این بانک دارای هفتصد و پنجاه کارمند و یک و نیم میلیون مشتری است. بارکلیز با خرید این بانک یازده میلیارد پوند برابر با سیزده و نیم میلیارد یورو سپرده پس انداز و 5.6 میلیارد پوند برابر با هفت میلیارد یورو وام مسکن را در اختیار خواهد گرفت.

قیمت خرید این بانک فاش نشده، اما آی.ان.جی پذیرفته است که در بخش وام های بانکی سه درصد به خریدار تخفیف داده است.

انجام این معامله، پس از پرداخت مالیات، مطابق با ترازنامه بانک هلندی آی.ان.جی، با 320 میلیون یورو زیان روبرو خواهد بود. با اینحال آزاد سازی سرمایه ای برابر با 330 میلیون یورو که مربوط به تخفیف وام های زیان ده این بانک است، با زیان حاصله توازنی برقرار خواهد کرد.

بانک آی.ان.جی، با فروش مکرر دارایی های خود، در تلاش است تا آخرین بخش از ده میلیارد یورو کمک دولنی که در جریان بحران مالی سال 2008 دریافت کرده است را بازپرداخت کند.

ارزش سهام آی.ان.جی، روز سه شنبه در بازار آمستردام با بیش از یک درصد کاهش روبرو بود. سهام بارکلی نیز در بازار لندن 0.36 درصد ارزش خود را از دست داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"