Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکود اقتصادی چین و افت ارزش سهام فولاد سازی آرسلورمیتال

رکود اقتصادی چین و افت ارزش سهام فولاد سازی آرسلورمیتال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با رکود بیشتر اقتصاد جهانی، فشار بر تولید کنندگان مواد خام ادامه دارد. بانک جهانی در پیش بینی های قبلی خود در مورد رشد اقتصادی منطقه شرق آسیا و اقیانوس آرام تجدید نظر کرده و هشدار داده است که چین به عنوان بزرگترین مشتری مواد خام، سرعت رشد اقتصادی خود را بیش از پیش از دست خواهد داد.

تحت تاثیر این گزارش بانک جهانی، ارزش سهام بزرگترین شرکت فولاد سازی جهان یعنی آرسلورمیتال روز دوشنبه در بازار آمستردام با یک و نیم درصد کاهش روبرو بود.

فعالیت شرکت آرسلورمیتال در اروپا نیز به دلیل ادامه بحران بدهی های حوزه یورو تحت فشار قرار گرفته و افت فروش خودرو، تقاضای فولاد را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

به همین دلیل است که این شرکت به چند اقدام فوری دست زد و از جمله اعلام کرد که ده واحد ذوب و قالب گیری آهن از سی و دو واحد فعال خود در اروپا را به طور موقت و از ماه ژوئیه تعطیل کرده است. با این حال تعطیلی تعدادی از این واحدها دائمی به نظر می رسد.

هفته گذشته نیز این شرکت بزرگ فولادسازی اعلام کرد که تصمیم گرفته است تا فعالیت دو کارخانه ذوب آهن در بلژیک و یک کارخانه در فرانسه را متوقف کند.

این تصمیم تنش هایی را بین شرکت آرسلورمیتال با اتحادیه های کارگری از یک سو و با دولت هایی که درگیر معضل بیکاری هستند از سوی دیگر، برانگیخت.

کاهش تقاضای فولاد در بازار اروپا طی سه سال گذشته و موانعی که شرکت آرسلورمیتال برای کاهش هزینه های خود با آن روبروست، موجب شده تا ارزش سهام این شرکت از آغاز سال جاری تا کنون با 20.6 درصد افت روبرو شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"