Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادغام دو شرکت بزرگ اروپایی و احتیاط بازارها

ادغام دو شرکت بزرگ اروپایی و احتیاط بازارها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح ادغام دو شرکت بزرگ هوانوردی و صنایع دفاع فضایی اروپا یعنی “ای آ.دی.اس” و “ب.آ.ای سیستم“، با استقبال احتیاط آمیز بازارهای مالی روبرو شد.

تایید گفتگوهای مربوط به این ادغام در روز چهارشنبه، افت شاخص سهام شرکت فرانسوی-آلمانی “ای.آ.دی.اس” که سازنده اولیه ایرباس است را موجب شد و این افت روز پنجشنبه نیز ادامه یافت و در مجموع به حدود شانزده درصد رسید.

درلندن ارزش سهام شرکت “ب.آ.ای سیستم” ابتدا بالا رفت اما روز پنجشنبه و پس از تغییر نظر سرمایه گذاران، به جای اولیه خود بازگشت.

از نظر جغرافیایی، شرکت بریتانیایی “ب.آ.ای” چهل و پنج درصد درآمد خود را در آمریکا کسب می کند در حالی که این نسبت برای شرکت سازنده ایرباس تنها دوازده درصد است و در اروپا نسبت ها برعکس می شود.

هر دو شرکت زمینه های فعالیت یکدیگر را تکمیل می کنند. شرکت “ای.آ.دی.اس” در زمینه فعالیت های تجاری و شرکت “ب.آ.ای” در زمینه صنایع نظامی.

با این حال، تحلیل گران به موانع این ادغام در سه سطح مختلف اشاره می کنند. در سطح استراتژیک ممکن است وزارت دفاع آمریکا از معامله با شرکت جدید سر باز زند. در سطح سیاسی ممکن است سرمایه گذاری دولت ها کنترل موقعیت های شغلی را با محدودیت مواجه سازد. و در سطح تجاری ممکن است مسائل مربوط به رهبری در صنایع دفاعی بر رقابت شرکت ها تاثیر بگذارد.

به دلیل این نا اطمینانی هاست که در مرحله کنونی بازار سهام این دوشر کت از رونق افتاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"