Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران در گروه مخابراتی آلکاتل-لوسنت

بحران در گروه مخابراتی آلکاتل-لوسنت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت آلکاتل-لوسنت نمی تواند پیش بینی های خود از میزان سود سالانه را تحقق ببخشد و این سرمایه گزاران هستند که باید بهای آن را بپردازند.

سهام گروه مخابراتی فرانسوی-آمریکایی روز سه شنبه در بازار بورس پاریس 19.75 درصد سقوط کرد. این رقم بیشترین کاهش در سبد سی آ سی 40 بورس پاریس است.

این کاهش چیزی معادل 40 میلیون یورو زیان غیر منتظره عملیاتی در سه ماهه دوم سال جاری است. اگرچه فروش نسبت به سه ماهه نخست سال افزایش داشته است، اما بازهم میزان زیان بیش از پیش بینی ها بوده است.

این گروه مخابراتی امیدوار بود که امسال در مقایسه با سال 2011 متحمل زیان کمتری شود. غول ارتباطات در سال 2011 متحمل بیشترین زیانش از سال 2006، یعنی ادغام دو غول مخابراتی فرانسوی و آمریکایی شد. در طول شش سال همکاری میان آلکاتل و لوسنت، این گروه 90 درصد ارزش خود را از دست داده است. به نظر تحلیلگران آلکاتل-لوسنت ناتوان تر از آن است که بتواند به اهداف خود برسد. به همین دلیل آنها پیشنهاد می کنند که سهامداران هرچه سریعتر سهام خود را بفروشند، اگرچه با ضرر.

البته باید گفت که اغلب شرکت های مخابراتی، حتی شرکت های آسیایی، یا قربانی بحران اقتصادی جهانی هستند و یا از پس رقابت با قیمت های ارزان شرکت های چینی بر نمی آیند. به همین دلیل چشم انداز روشنی برای آنها متصور نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"