Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تنها صنعتی که تسلیم بحران اقتصادی نشده است

تنها صنعتی که تسلیم بحران اقتصادی نشده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اگر تنها یک صنعت توانسته باشد از دست بحران اقتصادی گریخته باشد، صنعت ساخت نوشیدنی های الکلی است.

یک مثال خوب در این زمینه شرکت بریتانیایی “دیاجیو” بزرگترین تولید کننده مشروبات الکلی در جهان است که از گسترش بخش تولید ویسکی خود خبر داده است. این خبر در لندن با استقبال سرمایه گذاران روبرو شد و ارزش سهام این شرکت 4.25 درصد افزایش یافت. دیاجیو، از جمله تولید کننده ویسکی جانی واکر و جی اند بی است.

این شرکت می خواهد برای افزایش تولید ویسکی اسکاچ و گسترش ظرفیت انبارهای خود در اسکاتلند، یک میلیارد پوند سرمایه گذاری کند. این طرح شامل ساخت یک کارخانه جدید و گسترش تعدادی از کارخانه های موجود است و به طور مستقیم یا غیر مستقیم بیش از پانصد شغل جدید ایجاد خواهد کرد.

این طرح همچنین بیانگر رشد درخواست طبقه متوسط جدید در آسیا، آمریکای لاتین و آفریقاست. چهل درصد درآمد شرکت دیاجیو حاصل این بازارهای در حال ظهور است.

ویسکی اسکاچ به تنهایی بیش از یک چهارم درآمد دیاجیو را تامین می کند. طی پنج سال گذشته فروش ویسکی پنجاه درصد افزایش داشته است.

با وجود بحران اقتصادی جهان، از چشم سرمایه گذاران بریتانیایی، قطعا برای دیاجیو نیمه لیوان بیشتر پر است تا خالی و از سال 2007 شاخص سهام این شرکت در بازار لندن بیش از 45 درصد رشد داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیلان مثبت "کارفور" در پایان سال ۲۰۱۲

بازگشت موفق آلکاتل به بازار بورس

تاثیر بحران اقتصادی بر فعالیتهای "اچ اند ام"