Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قزاقستان میزبان نشستی درباره منابع انرژی

قزاقستان میزبان نشستی درباره منابع انرژی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درجشن بیست سالگی استقلال قزاقستان و 100 سالگی کشف نفت در این کشور آستانه پایتخت قزاقها میزبان نشستی درباره منابع انرژی است.

شش سال است که این نشست در قزاقستان برگزار می شود.

نشستی که با مسئولیت “کاز انرژی” برگزار می شود.

بیش از 50 شرکت بزرگ نفتی در این کنفرانس حاضرند.

در این نشست فرصتهای بزرگ همکاری برای بسیاری از شرکتهای پیمانکار و کارفرما در زمینه انرژی های نفتی بین قزاقها و اورپایی بوجود آمد ه است.

به این معنی که قزاقستان و اروپا همپای هم دیگر به جلو می روند و با هم به منافع مشترک و حل بحران انرژی اروپا کمک می کنند.

کشور قزاقستان سرمایه گذاریهای زیادی را در زمینه انرژی انجام داده است. در حال حاضر مسئولان این کشور به توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر قزاقستان در زمینه های انرژی امیدوارند.

از سال آینده میلادی قزاقستان به 5 کشور بزرگ تولید کننده نفت می پیوندد چرا که میدان بزرگ نفتی کاشگان به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

“امروز منابع انرژی نفتی و گازی در حال اتمام هستند، ما ناگزیریم به حفاری در مناطق سخت و صعب العبور اکتفا کنیم. به همین دلیل قیمت فرآورده نهایی بالا می رود. توسعه فناوری روز در اکتشافات ضرروریست. امروز باید در تمام زمینه ها برای توسعه فناوری کوشید. فناوری هزینهاش بسیار بالاتر از هزینه های اکتشاف سنتی است. “

جهان هم چنان به منابع انرژی گوناگون نیازمند است. تعادلی که تنها جوابگوی رشد اقتصاد جهانی است. این محور اصلی نشستهای آستانه بود.

به نظر می رسد که انرژی اتمی تنها بخشی از کل منابع انرژی بشر در سالهای آینده خواهد بود و خوب انرژیهای تجدید پذیر هم برای اجرایی شدن نیاز به حمایتهای دولتها و ارزانی بهره وری خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن