Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سئول میزبان نشست آتی گروه بیست

سئول میزبان نشست آتی گروه بیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سئول پایتخت کره جنوبی در روزهای 11 و 12 نوامبر میزبان نشست سران گروه بیست خواهد بود. این، اولین نشست این گروه در یک کشور آسیایی است. کره ای ها می خواهند از این فرصت بدست آمده، نهایت استفاده را ببرند و خود را بیشتر به جهانیان بشناسانند. مقامات این کشورمعتقدند، اکنون بهترین زمان برای اثبات شایستگی و حقانیت کره جنوبی بعنوان یک بازیگرمدرن در صحنه جهانی است. از ماه ها پیش برنامه ریزی ویژه ای برای میزبانی این رویداد مهم، با هدف جلب توجه سران کشورها و همچنین افکار عمومی، آغاز شده است.

آقای اوه سی هون شهردارسئول امیدواراست این نشست حدود 10 هزار بازدیدکننده خارجی را به کره جنوبی بکشاند. او می گوید:” اولین مسئله ای که خارجی ها در بدو ورود به هر کشوری با آن مواجه می شوند، مشکل ترافیک و حمل و نقل است. تامین امنیت آنها هم اهمیت ویژه ای دارد. ما تدابیر ویژه ای در امور امنیتی، حمل و نقل و اسکان بازدید کننده های خارجی در نظر گرفته ایم تا آنها متوجه شوند که سئول واقعا برای میزبانی این نشست آمادگی لازم را دارد.”

برگزاری این نشست منافع اقتصادی زیادی را نصیب کره جنوبی خواهد کرد. بر اساس یک گزارش رسمی، سودی در حدود 14 میلیارد یورو از این راه عاید دولت سئول می شود. وجهه بین المللی این کشور در سایه این نشست افزایش خواهد یافت و به تبع آن میزان مبادلات تجاری هم سیر صعودی پیدا می کنند. برخی کارشناسان معتقدند این میزان پول برابردرآمدی است که از فروش یک میلیون خودرو نصیب کره جنوبی می شود.

برای اطمینان از برگزاری بدون مشکل این نشست، 50 هزار پلیس امنیت آنرا بر عهده دارند و نیروهای ارتش نیز از هم اکنون به حالت آماده باش در آمده اند. به گفته مقامات کره احتمال اینکه مخالفان جهانی شدن دست به تظاهرات خشونت آمیزبزنند، وجود دارد. تهدیدات گروه های تروریستی بین المللی نیز محتمل است.

برای پیشگیری از بروز هر گونه مشکلی، یک محدوده حفاظت شده به شعاع 2 کیلومتر از محل برگزاری نشست در نظر گرفته شده است که به تظاهرکنندگان و مخالفان اجازه نزدیک شدن به محل اجلاس را نمی دهد.

پلیس قصد دارد با هرگونه تجمع غیرقانونی بشدت برخورد کند و دسترسی به محل نشست را محدود کند. مقامات امنیتی سئول می گویند که اعمال این محدودیت ها لازم است و این کار مطابق با قانون است.

خانم کیم جو یونگ یکی از افسران ارشد پلیس سئول، در گفتگو با خبرنگار یورونیوز می گوید: “ محل برگزاری نشست درست در مرکز شهر قرار دارد و اگر تظاهرات همراه با خشونت باشد، امنیت اجلاس به خطر می افتد. بنابراین ما محدودیت های رفت و آمدی ویژه ای رادر ساعات خاصی اعمال می کنیم که فکر نمی کنم ایراد خاصی داشته باشد.”

یگان های ویژه ای متشکل از نیروهای آموزش دیده و ماهر پلیس، امنیت این نشست را بر عهده دارند. استفاده ازسلاح های صوتی برای تامین امنیت این نشست، پس ازاعتراض گروه های حقوق بشری لغو شد. این سلاحهای پیشرفته با ارسال امواج صوتی با طول موج 152 دسی بل می تواند ناشنوايی افراد را درپی داشته باشد. اما پلیس دراستفاده ازابزارو تجهیزات پیشرفته دیگر، همچنان مجاز است.

نشست سران گروه بیست بزرگترین رویداد بین المللی ای است که سئول پس از المپیک 1988 میزبان آن خواهد بود. فشارهای جهانی در مورد برگزاری آبرومندانه این اجلاس بسیار بالاست. مخصوصا وقتی درمورد مسائل امنیتی و چگونگی مهارتظاهرکنندگان و مخالفان درطول برگزاری نشست، صحبت به میان می آید . با این وجود در این روزها مقامات سئول با اتکا به آیین های سنتی کره ای ها درصدد جذب توجه افکارعمومی دنیا به کشورشان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن