Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیشتازی دونالد ترامپ در نظرسنجی‌ها؛ جو بایدن: کنار برو نیستم و تا آخر می‌مانم

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا Copyright Jacquelyn Martin/Copyright 2024 The AP. All rights reserved.
Copyright Jacquelyn Martin/Copyright 2024 The AP. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
ترجمه شده از زبان: انگلیسی

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در پی انتشار گزارش‌هایی درباره خواست اکثریت اعضای حزب دموکرات برای بیرون رفتن او از رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴، اعلام کرد که قصد کناره‌گیری ندارد.

آگهی

بایدن روز چهارشنبه ۳ ژوئیه در گفتگو با اعضای کارزار انتخاباتی خود با تأکید بر این که به حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ادامه خواهد داد، گفت: «من نامزد حزب دموکرات هستم. هیچکس من را بیرون نمی‌کند.»

همچنین بایدن در ایمیلی که توسط کارزار انتخاباتی او ارسال شده، گفته است که تا آخر در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌ماند.

عملکرد ضعیف بایدن در مناظره با دونالد ترامپ به سوالات زیادی درباره ادامه نامزدی او که ۸۱ سال دارد، دامن زده است.

رویترز در گزارشی اعلام کرد که آقای بایدن عصر چهارشنبه با ۲۴ فرماندار دموکرات و شهردار از اطراف آمریکا گفتگو کرده است.

از جمله افرادی که بایدن با آن‌ها گفتگو کرده است گَوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا و گرچن ویتمر، فرماندار میشیگان هستند. از نیوسام و ویتمر به‌عنوان افرادی نام برده می‌شوند که در صورت کناره‌گیری بایدن به طور بالقوه نامزد حزب دموکرات خواهند شد.

وس مور، فرماندار مریلند بعد از این دیدار با بایدن به خبرنگاران گفت: «رئیس جمهوری همیشه هوای ما را داشته است، و ما هم از او حمایت خواهیم کرد.»

مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ، دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ، دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکاGerald Herbert/Copyright 2024 The AP. All rights reserved

برخی منابع در کاخ سفید هم از گفتگوی رئیس‌جمهور آمریکا با اعضای ارشد حزب دموکرات شامل رهبر اکثریت سنا، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان و سناتورهای بانفوذ خبر داده‌اند.

پس از مناظره بایدن با ترامپ، نگرانی‌ها در مورد آمادگی جسمی او برای هدایت کشور و توانایی‌اش برای پیروزی در انتخابات بیشتر شده است.

کارین ژان-پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی کناره‌گیری از رقابت است یا خیر، گفت: «مطمئناً خیر.»

پیش‌تر رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که از هر سه دموکرات، یک نفر خواهان کناره‌گیری آقای بایدن و جایگزین شدن فرد دیگری به جای او در رقابت انتخاباتی هستند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتایج دو نظرسنجی‌ که روز چهارشنبه منتشر شده است، نشان می‌دهند که دونالد ترامپ اکنون از جو بایدن جلوتر است و با محبوبیت ۴۸ درصدی در مقابل مقبولیت ۴۲ تا ۴۳ درصدی رقیب دموکرات خود قرار دارد.

عامل دیگری که وضعیت بایدن را در این رقابت پیچیده می‌کند، درخواست برخی از اهداکنندگان کمک مالی به حزب دمکرات و برخی از نمایندگان این حزب برای کناره‌گیری بایدن از رقابت انتخابات ریاست جمهوری است.

در آخرین مورد، رائول گریاولا از آریزونا در گفتگو با اعضای دموکرات کنگره خواستار کناره‌گیری بایدن از رقابت انتخاباتی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملکرد ضعیف تیم بایدن؛ خانواده و نزدیکانش از او می‌خواهند مبارزه را رها نکند

دموکرات‌ها از سناریوهای کنار رفتن جو بایدن به اندازه ماندن او هراس دارند

پس‌لرزه‌های شکست در مناظره؛ گزینه‌های دموکرات‌ها برای جانشینی جو بایدن چه کسانی هستند؟