Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زن ایتالیایی که در مجارستان با خطر زندان روبرو بود با پیروزی در انتخابات پارلمان اروپا مصونیت یافت

Ilaria Salis
Ilaria Salis Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلاریا سالیس، یک معلم و فعال چپگرای ایتالیایی، متهم است که در سفر به بوداپست قصد داشت تا در حاشیه برگزاری تظاهراتی علیه نئونازی‌ها، دست به خشونت بزند.

آگهی

با این وجود وکیل او روز دوشنبه ۱۰ ژوئن اعلام کرد خانم سالیس که هم اکنون در مجارستان در حال محاکمه است و ممکن است حتی به زندان محکوم شود، به‌دلیل مصونیت به‌دست‌آمده در پی انتخاب شدن به عنوان نماینده در پارلمان اروپا، به زودی آزاد خواهد شد.

ایلاریا سالیس که ۳۹ سال دارد، پس از ماه‌ها حبس در بوداپست و در حالی که در جریان محاکمه‌اش در آغاز سال جاری میلادی با شرایط تحقیرآمیز و پاهای بسته و زنجیر شده در دادگاه حاضر شده بود، توانست بیش از ۱۶۰ هزار رأی را در جریان انتخابات پارلمان اروپا از آن خود کند و به این ترتیب از بازداشتگاه مجارستان رهایی یابد.

او که معلم است، از سوی حزب کوچکی در ایتالیا که «اتحاد سبزها و چپ‌ها» یا AVS نام دارد، توانست حدود ۶.۷ درصد آرا را به دست آورد و اکنون می‌تواند درخواست مصونیت کند.

یوجنیو لوسکو، وکیل او اعلام کرد به محض آنکه خانم سالیس رسما به عنوان نماینده پارلمان اروپا معرفی شود درخواست آزادی او را به قضات مجار خواهند داد و پیش بینی کرد که این کار قبل از تاریخ ۱۶ ژوئیه انجام شود.

ایلاریا سالیس که بیش از یک سال در زندان بود، سرانجام در ماه مه با تصمیم دادگاه تجدیدنظر به حبس خانگی منتقل شد.

به نوشته روزنامه ایتالیایی «ایل جورناله» او احتمالا از پایتخت مجارستان مستقیما به مقر پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه پرواز خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی حزب «برادران ایتالیا» در انتخابات پارلمان اروپا؛ آیا ملونی ملکه تاج‌بخش اتحادیه اروپا می‌شود؟

پیروزی راست افراطی یا تسلط چپ ها و سبزها بر پارلمان اروپا؛ کدام یک برای جمهوری اسلامی بهتر است؟

انتخابات پارلمان اروپا؛ چه تعداد از شهروندان بلوک واجد شرایط رای دادن هستند؟