Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حملات هوایی گسترده روسیه به اوکراین؛ زیرساخت‌های انرژی در ۵ منطقه آسیب دید

حمله جنگنده‌های روسیه به اوکراین
حمله جنگنده‌های روسیه به اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقامات اوکراینی، حملات موشکی و پهپادی گسترده روز شنبه روسیه، خسارات جدی به تاسیسات انرژی در پنج منطقه از این کشور وارد کرده است

آگهی

شرکت متولی اداره شبکه ملی برق اوکراین در همین راستا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات گسترده ارتش روسیه به تاسیسات انرژی در مناطق دونتسک (واقع در شرق)، زاپوریژیا و دنیپروپتروفسک (واقع در جنوب شرق)، کروپیونیسکی (واقع در مرکز) و ایوانو-فرانکیفسک (واقع در غرب) آسیب رسانده است.

در این بیانیه آمده است که حمله صبح روز شنبه ارتش روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین، ششمین حمله موشکی و پهپادی پیچیده و گسترده علیه زیرساخت‌های غیرنظامی این کشور از مارس گذشته تاکنون به شمار می‌آید.

این حملات در حالی انجام می‌شود که اوکراین به تازگی چراغ سبز اغلب متحدان غربی خود را به منظور استفاده از سلاح‌های دریافتی برای حمله به اهدافی در خاک روسیه دریافت کرده است.

فرمانده نیروی هوایی اوکراین نیز در پی انجام این حملات اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور موفق به سرنگونی ۳۵ فروند از ۵۳ موشک روسی شده و ۴۶ فروند از ۴۷ پهپاد شلیک شده را ساقط کرده است.

روسیه از ماه مارس گذشته حملات خود را به زیرساخت‌های انرژی اوکراین تشدید کرده و بخش عمده‌ای از تولید برق حرارتی و آبی این کشور را از کار انداخته است.

این حملات و خساراتی که به همراه داشته باعث خاموشی‌های گسترده در اوکراین شده و واردات برق به این کشور را به سطح بی‌سابقه‌ای افزایش داده است.

بنا به اعلام شرکت «دِتِک» که بزرگترین شرکت خصوصی تولیدکننده انرژی در اوکراین محسوب می‌شود، در جریان حملات روز شنبه ارتش روسیه، دو نیروگاه حرارتی این شرکت مورد اصابت قرار گرفته و به تجهیزات آن خسارات جدی وارد شده است.

به گفته مقامات محلی، آتش‌نشانان پس از این حملات به محل‌های حادثه اعزام شده و در حال خاموش کردن آتش هستند. رویترز نیز اعلام کرد که هنوز گزارشی از تلفات جانی این حملات منتشر نشده است.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش پکن برای تبدیل شدن به میانجی‌گر؛ لاوروف: چین می‌تواند کنفرانس صلح درباره جنگ اوکراین برگزار کند

پیش‌روی روسیه در شرق اوکراین؛ تصاویری از ویرانی‌ها و حمله موشکی روس‌ها به یک مرکز خرید

مجارستان، پاشنه آشیل اتحادیه اروپا در جنگ روسیه با اوکراین؛ وتوی بوداپست خشم اعضا را برانگیخته است