Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد

کشف و ضبط مواد مخدر از داخل بسته‌های خوراکی ایرانی
کشف و ضبط مواد مخدر از داخل بسته‌های خوراکی ایرانی Copyright پلیس رم ایتالیا
Copyright پلیس رم ایتالیا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس ایتالیا می‌گوید اعضای یک باند مواد مخدر را که با سوءاستفاده از مسافران ایرانی اقدام به قاچاق تریاک و شیشه از طریق جعبه‌های شیرینی می‌کرده‌اند، دستگیر کرده است.

آگهی

به گفته پلیس رم، همدستان این باند در ایران به فرودگاه تهران رفته و به مسافرانی که می‌خواستند به ایتالیا بیایند بسته‌های خوراکی نظیر سوهان و گز را داده و می‌گفتند: «آیا می‌توانید این‌ها را به دست یکی از دوستانم در رم برسانید؟».

به گزارش نشریه رپوبلیکای ایتالیا این افراد در یک نوبت به گردشگران و دانشجویان ایرانی که عازم سفر بودند، ۱۲۰ یورو در ازای حمل ۵ بسته شیرینی به ظاهر بازنشده پرداخت کرده‌اند. مسافران به این ترتیب بدون اینکه خود بدانند، همچون یک پیک مواد مخدر اجناس را به ایتالیا می‌آوردند.

مقامات پلیس می‌گویند تحقیقات اولیه درباره این باند قاچاق در پی دستگیری یک شهروند بنگلادشی به اتهام حمل ۵۳۰ گرم شیشه در ژوئن ۲۰۲۱ در رم آغاز شد و ماموران توانستند بعد از سال‌ها با ردیابی سرنخ‌ها رهبر این باند را دستگیر کنند.

طبق اعلام مقامات دادستانی ایتالیا، رئیس این باند قاچاق مواد مخدر یک شهروند ۵۲ ساله ایرانی با سابقه ۲۵ سال اقامت در ایتالیا به نام «فرشید نکوئی شهرکی» بوده که با کمک همسرش که او نیز ایرانی است اقدام به این کار می‌کرده‌ است. آقای نکوئی به دلیل ارتکاب جرمی مشابه در گذشته در حبس خانگی قرار داشته است.

بر اساس گفته پلیس، این باند در مجموع ۲۱ کیلوگرم شیشه و ۳ کیلوگرم تریاک را طی هشت ماه اخیر از این طریق به ایتالیا قاچاق کرده‌اند.

طبق اظهارات منتشره، آقای نکوئی در مورد استفاده از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در ایتالیا به عنوان پیک مواد مخدر گفته است: «بچه‌های سال اولی خیلی خوب هستند، دردسری ایجاد نمی‌کنند.»

کشف و ضبط شیشه و تریاک از داخل بسته‌های خوراکی ایرانی
کشف و ضبط شیشه و تریاک از داخل بسته‌های خوراکی ایرانیعکس: پلیس رم ایتالیا

بنابر اعلام پلیس این فرد با استفاده از ویزای کاری که به عنوان «نانوا» دریافت کرده بود، یک شبکه بین‌المللی از خریداران و دلالان مواد را تشکیل داده بود.

وی به همراه همسرش جنس‌ها را با استفاده از کارگران ارزان‌قیمت فیلیپینی و بنگلادشی در انبارها نگه داشته و پس از تقسیم به قطعات کوچک‌تر برای خرده‌فروشی به بازار عرضه می‌کرد.

در جریان تفتیش خانه این زوج ۳ کیلوگرم شیشه و ۱.۵ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در ته کاذب بسته‌های سالم شیرینی ایرانی جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته پلیس، ۲۵ هزار یورو پول نقد نیز از خانه این زن و شوهر به دست آمد که گمان می‌رود عواید حاصل از فروش مواد مخدر باشد.

در جریان عملیات پلیس که با دفتر دادستانی رم هماهنگ شده بود، ۵ نفر بازداشت شده و ۱۳ نفر به اتهامات قاچاق بین‌المللی و همچنین خرید و فروش و واردات مواد مخدر تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعطیلی یک پاسگاه پلیس در ایتالیا به دلیل قاچاق مواد مخدر، شکنجه و اخاذی

انهدام یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در ایتالیا

دستگیری چهار قاچاقچی مواد مخدر در ایتالیا