تعطیلی یک پاسگاه پلیس در ایتالیا به دلیل قاچاق مواد مخدر، شکنجه و اخاذی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تعطیلی یک پاسگاه پلیس در ایتالیا به دلیل قاچاق مواد مخدر، شکنجه و اخاذی
کپی رایت  AP Photo

هفت نفر از نیروهای پلیس ایتالیا روز چهارشنبه به اتهام‌های متعددی از جمله قاچاق مواد مخدر، اخاذی، شکنجه و سوء استفاده از قدرت بازداشت شدند.

همه این نیروها در یک پاسگاه پلیس در نزدیکی شهر پیاچنزا واقع در شمال ایتالیا مشغول فعالیت بودند. با افشا شدن تخلف‌های گستردۀ این افراد، این پاسگاه بطور کامل بسته شد.

از جمله فعالیت‌های این هفت نفر که «باندی از جنایتکاران» را تشکیل داده بودند، تامین و ارسال مواد مخدر برای توزیع کنندگان محلی بود که به دلیل شیوع کرونا دیگر نمی‌توانستند مانند گذشته فعال باشند.

دادستان این پرونده اعلام کرد: «در زمانی که شهر پیاچنزا با شمار بالای مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا دست و پنجه نرم می‌کرده، این پلیس‌ها مشغول رد و بدل کردن مواد مخدر میان تهیه کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر بودند.»

این ماموران همچنین اسناد و مجوزهای مربوط به رفت و آمد خودروهای قاچاقچیان را امضا می‌کردند؛ اسنادی که تایید می‌کرد که این خودروها توسط ماموران منطقه کنترل شده اند و حامل هیچ نوع بار مشکوکی نبوده‌اند.

آنها همچنین متهم به بدرفتاری و شکنجه مظنونین هستند؛ آن هم با روش‌هایی که به رفتار کارتل‌های جنایی بسیار شبیه بوده است.

بنا بر اعلام دادستان، برخی از قربانیان سوء رفتارهای آنها، فروشنده‌های محلی مواد مخدر بودند که از همکاری با این پلیس‌ها برای انجام فعالیت‌های مشترک در موضوع قاچاق مواد مخدر خودداری کرده بودند.

تحقیق درباره این افسران پلیس شش ماه پیش آغاز شد، یعنی زمانی که یکی از نظامیان مشغول به کار در شهر پیاچنزا نسبت به فعالیت‌های آنها مشکوک شد و آن را به مقامات گزارش داد.