کشف محموله قاچاق کتامین به ارزش حدود یک میلیارد دلار در تایلند

Sakchai Lalit
Sakchai Lalit Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی کشف این محموله، پلیس تایلند سرنخ‌هایی از یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر به دست آورده و بر این اساس ماموران این کشور تحقیقات در این باره را با همکاری سایر کشورها و آژانس‌های بین‌المللی آغاز کرده‌اند

آگهی

دفتر مبارزه با مواد مخدر تایلند روز پنج‌شنبه اعلام کرد که توانسته است حدود یک میلیارد دلار داروی کتامین قاچاق را کشف و ضبط کند. احتمال می‌رود که قاچاقچیان قصد انتقال این مواد به اروپا، ژاپن یا شبه‌جزیره کره را داشته‌اند.

به گفته این دفتر، در جریان این عملیات ماموران توانسته‌اند ۴۵۷ کیسه ۲۵ کیلوگرمی کتامین را در انباری در حومه شرقی بانکوک پیدا کنند.

در پی کشف این محموله، پلیس تایلند سرنخ‌هایی از یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر به دست آورده و بر این اساس ماموران این کشور تحقیقات در این باره را با همکاری سایر کشورها و آژانس‌های بین‌المللی آغاز کرده‌اند.

بنا بر اعلام دفتر مبارزه با مواد مخدر تایلند، استفاده از داروی توهم‌زای کتامین در این کشور چندان رایج نیست و اروپا، استرالیا، تایوان، ژاپن و کره جنوبی مهمترین مراکز داد و ستد آن هستند.

عمده کاربرد داروی کتامین در فعالیتهای پزشکی است و از آن به عنوان بی‌حس کننده یا داروی ضد افسردگی استفاده می‌شود، اما کتامین به عنوان داروی تفریحی و برای القای احساساتی رویایی یا خلسه‌مانند و گاهی توهم‌زا نیز استفاده می‌گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاچاقچی تایلندی که با جراحی پلاستیک شبیه «ستاره پاپ کره‌ای» شده بود دستگیر شد

فرانسه برای مصرف مواد مخدر جریمه نقدی فوری تعیین کرد

تعطیلی یک پاسگاه پلیس در ایتالیا به دلیل قاچاق مواد مخدر، شکنجه و اخاذی