نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

پادشاه بریتانیا
پادشاه بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چارلز سوم، پادشاه بریتانیا برای نخستین بار از زمان اعلام ابتلایش به بیمارید سرطان در انظار عمومی ظاهر شد و برای شرکت در مراسم روز عید پاک در قلعه ویندزور به ملکه کامیلا و سایر اعضای خانواده سلطنتی پیوست.

آگهی

رسانه‌های بریتانیایی هفته گذشته گزارش داده بودند که چارلز سوم به تدریج حضورهای عمومی خود را پس از عید پاک افزایش خواهد داد. مطابق تصاویر منتشر شده، پادشاه ۷۵ ساله با ظاهری بشاش و بدون این که اثری از بیماری در چهره او مشاهده شود در این مراسم حضور پیدا کرد. 

در اوایل ماه فوریه خاندان سلطنتی بریتانیا اعلام کرده بود که چارلز سوم به بیماری سرطان مبتلا شده است. از آن زمان تاکنون اشاره‌ای به نوع این سرطان نشده است. 

روز ۲۲ مارس پس از هفته‌ها گمانه‌زنی کیت میلدلتون، همسر شاهزاده ویلیام نیز در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که به بیماری سرطان مبتلا شده و مشغول فرآیند درمان آن است. کیت در مراسم روز عید پاک حضور نداشت و به همراه همسرش در این جمع خانوادگی غایب بودند. 

چارلز سوم در پی درگذشت مادرش ملکه الیزابت دوم در شهریور ۱۴۰۱ به عنوان پادشاه بریتانیا معرفی و تاجگذاری کرد. او مس‌ترین پادشاه بریتانیا در زمان تاجگذاری است و به دلیل عمر طولانی مادرش، دهه‌ها منتظر ماند تا به عنوان پادشاه جدید این کشور معرفی شود. شاهزاده ویلیام پسر ارشد او جانشین چارلز محسوب می‌شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اگرچه وظایف پادشاه بریتانیا تا اندازه زیادی تشریفاتی است اما از منظر بسیاری از مردم این کشور یک چهره نمادین و حائز اهمیت به شمار می‌رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پشت پرده شایعه درگذشت چارلز سوم پادشاه بریتانیا چه بود؟

بازگشایی پارلمان بریتانیا با حضور یک شاه پس از ۷۰ سال؛ چارلز سوم برنامه‌های دولت را قرائت کرد

مراسم تاج‌گذاری پادشاه بریتانیا؛ چارلز سوم تاج سلطنت را بر سر گذاشت