Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

انفجار در سوریه
انفجار در سوریه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) اعلام کرد وقوع انفجار در بازاری در شمال سوریه، تحت کنترل نیروهای طرفدار ترکیه، حداقل ۸ نفر را کشت و بیش از ۲۰ نفر را مجروح کرد.

آگهی

این سازمان غیردولتی مستقر در بریتانیا با بیان اینکه شمار تلفات ممکن است افزایش یابد، گفت که حادثه بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری شلوغ در شهر اعزاز در شمال استان حلب رخ داد و باعث «خسارت قابل توجه» و ایجاد آتش‌سوزی شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

در پی وقوع جنگ و خارج شدن مناطقی از شمال سوریه از کنترل حکومت مرکزی، نیروهای ترکیه و همچنین نیروهای سوری وابسته به آن بخش‌هایی از مرز از جمله چندین شهر و شهرک بزرگ مانند اعزاز را در اختیار گرفته‌اند.

مخالفان سوری، یگان‌های مدافع خلق را که عمدتاً کرد هستند مسئول این حمله دانسته‌اند. این گروه که بخش‌های وسیعی از مناطق شمال و شمال شرق سوریه را تحت کنترل دارد، دخالت در این حمله را تکذیب کرده است.

جنگجویان گروه دولت اسلامی (داعش)، که عموما در بیابان‌های سوریه پنهان شده‌اند، سابقه حمله به اعزاز را دارند. 

پیشتر در سال ۲۰۱۷، بیش از ۴۰ نفر بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در خارج از ساختمان دادگاه این شهر کشته شدند. داعش مسئولیت آن حمله را برعهده گرفته بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جنگ سوریه پس از سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز توسط حکومت بشار اسد در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و با نفوذ جهادی‌های اسلام‌گرا و همینطور قدرت‌های خارجی به سرعت به نبردی مرگبار و فرقه‌ای بدل شد.

این جنگ تا کنون بیش از ۵۰۷ هزار نفر را کشته، میلیون‌ها نفر را آواره کرده و زیرساخت‌ها و صنعت کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حملات جداگانه در عفرین و دیرالزور سوریه

انفجار خودروی بمبگذاری شده در دمشق، پایتخت سوریه 

انفجار خودروی بمبگذاری شده در دمشق دست کم ۱۹ کشته برجای گذاشت