انفجار خودروی بمبگذاری شده در دمشق دست کم ۱۹ کشته برجای گذاشت

انفجار خودروی بمبگذاری شده در دمشق دست کم ۱۹ کشته برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، روز یکشنبه بمبگذاری انتحاری در دمشق پایتخت این کشور دست کم نوزده کشته و تعدادی مجروح بر جای گذاشت.

بر اساس این گزارش سه خودروی انتحاری در نقاط مختلف شهر قصد انجام عملیات داشتند که دو خودروی قبل از ورود به شهر در منطقه «الصناعیه» توسط نیروهای امنیتی هدف قرار گرفته و منفجر شدند؛ انفجار این دو خودرو تلفاتی در بر نداشت. اما بمبگذار سوم خودروی سوم در میدان تحریر دمشق منفجر کرد که در نتیجه آن شماری از مردم کشته و زخمی شدند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا تعداد کشته شدگان را دست کم ۲۱ نفر اعلام کرده است.

تلویزیون دولتی سوریه تصاویری را از محل انفجار نشان داد که در آن باقیمانده اجساد افراد و خودروهایی که بشدت آسیب دیده اند در مقابل مسجدی در منطقه «بیطره» در دمشق به چشم می خورد.

مقامات دولت سوریه می گویند که این مهاجمان انتحاری قصد داشتند تا در اولین روز پس از تعطیلات عید فطر در مناطق پر رفت و آمد دمشق خودروی خود را منفجر کنند.

دمشق در ماه مارس هدف دو حمله انتحاری قرار گرفت که داعش مسئولیت یکی از حمله ها و گروه تحریر الشام مسئولیت دیگری را برعهده گرفت. اما هنوز هیچ گروهی خود را مسئول انفجارهای روز یکشنبه اعلام نکرده است.

دمشق، پایتخت سوریه که با وجود درگیریهای شش ساله در سوریه، به ویژه از سال ۲۰۱۲به بعد از امنیت نسبی برخوردار بود، یازدهم مارس ۲۰۱۷ توسط گروه تحریر الشام هدف دو حمله انتحاری قرار گرفت که باعث کشته شدن تعداد زیادی از زائران شیعه عراقی شد. حمله بعدی روز پانزدهم مارس توسط داعش در نزدیکی شهر قدیم دمشق روی داد و ده ها کشته بر جای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله نظامی تحریرالشام در سوریه به شهر حما

مرگ ۴۴ زائر شیعه در انفجارهای دمشق

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق