Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در کنار ۲۶ کمیسر دیگر در سال ۲۰۲۱
اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در کنار ۲۶ کمیسر دیگر در سال ۲۰۲۱ Copyright ویکی‌پدیا / کمیسیون اروپا
Copyright ویکی‌پدیا / کمیسیون اروپا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ایده ایجاد یک منصب جدید تحت عنوان کمیسر دفاعی برای به دست گرفتن رهبری تلاش‌ها برای تسلیح مجدد اروپا در صورت پیروزی مجدد خودش به عنوان رئیس کمیسیون اروپا را مطرح کرد.

آگهی

رئیس اجرایی اتحادیه اروپا در این رابطه توضیح داد که این منصب جدید بر تقویت «پایگاه صنعت دفاعی اروپا» در مقابله با جنگ روسیه علیه اوکراین متمرکز خواهد بود. 

او به خبرنگاران گفت: «شهروندان اروپایی خواهان سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه دفاعی هستند.»

در حال حاضر، کمیسیون اتحادیه اروپا متشکل از ۲۷ کمیسیر به نمایندگی از ۲۷ کشور عضو است و رسیدگی به مسائل دفاعی اروپا بین جوزپ بورل، کمیسر (مسئول) سیاست خارجی اتحادیه اروپا و تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اروپا تقسیم شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اتحادیه اروپا در ماه ژوئن شاهد برگزاری انتخابات پارلمان اروپا خواهد بود و اعضای کمیسیون جدید در ماه‌های بعدتر انتخاب خواهند شد.

خانم فن در لاین همچنان از سوی برخی از دولت‌ها به عنوان گزینه محبوب برای تصدی یک دوره پنج ساله دیگر به عنوان رئیس کمیسیون اروپا است.

خانم فن در لاین در حالی این سخنان را در بروکسل مطرح می‌کرد که در کنار مانفرد وبر، رئیس حزب راست میانه‌رو «مردم اروپا» حضور داشت. حزب مردم اروپا قرار است در کنگره ماه آینده، خانم فن در لاین را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای پست ریاست کمیسیون اروپا معرفی کند.

فن در لاین در کنار مانفرد وبر در پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۹
فن در لاین در کنار مانفرد وبر در پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۹آسوشیتدپرس

تلاش برای افزایش توان دفاعی اروپا دو سال پس از تهاجم مسکو و همزمان با احتمال بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید انجام می‌پذیرد.

دونالد ترامپ،‌ نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات ماه نوامبر، به طور ضمنی گفت که اگر دوباره رئیس جمهور شود آمریکا از کشورهایی که به تعهدات مالی خود در ائتلاف نظامی ناتو عمل نمی‌کنند محافظت نخواهد کرد.

علیرغم تلاش‌های انجام شده برای تقویت تولید تسلیحات در اروپا، این قاره در تولید سلاح کافی برای پابرجا نگه داشتن اوکراین در جنگ و پر کردن مجدد ذخایر خود دست و پنجه نرم می‌کند.

در این بین، روسیه توانسته تولید خود را افزایش دهد و محموله‌های مهمات را از کره شمالی و ایران دریافت کند.

بروکسل قرار است در اوایل ماه آینده از طرح جدیدی برای تلاش برای تقویت تولید اروپایی و خرید مشترک بین کشورهای اتحادیه اروپا رونمایی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با رای نمایندگان حزب مردم اروپا فن درلاین یک قدم به ابقا در مقام ریاست کمیسیون اروپا نزدیک‌تر شد

پاکستان بزرگترین قرارداد فروش جت جنگنده را با آذربایجان امضا می‌کند

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند