کارت حافظه‌ای که زنی در قراری عاشقانه از کامیون دزدید راز قتلی را فاش کرد

 برایان استیون اسمیت در دادگاهی در سال  ۲۰۱۹
برایان استیون اسمیت در دادگاهی در سال ۲۰۱۹ Copyright Mark Thiessen/Copyright 2019 The AP. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زنی سارق هنگام یک «قرار» عاشقانه، کارت حافظه‌ای را دزدید که راز یک قتل را فاش کرد. این زن زمانی که برای چند لحظه در کامیون تنها مانده بود این کارت حافظه را از کنسول میانی ماشین برداشته بود.

آگهی

این کارت حافظه حاوی عکس‌ها و ویدیوهای وحشتناکی از ضرب و شتم و زمان کشته شدن زنی در هتل ماریوت بود.

ضارب در ویدیو می‌گوید: «در فیلم‌های من، همه همیشه می‌میرند. فالوورهای من در مورد من چه فکری خواهند کرد؟ مردم باید بدانند چه زمانی به صورت سریالی کشته می‌شوند.»

این زن سارق یک هفته پس از به سرقت بردن این مدرک جرم، آن را به پلیس تحویل داد. ماموران با بررسی موضوع متوجه شدند این صدای فردی به نام برایان استیون اسمیت ۵۲ ساله است که پیشتر از او تحقیق کرده بودند.

آقای اسمیت در پرونده قتل کاتلین هنری ۳۰ ساله و ورونیکا ابوچوک ۵۲ ساله که خانواده‌اش در فوریه ۲۰۱۹ ناپدید شدنش را گزارش کرده بودند و همچنین ۱۴ اتهام از جمله قتل درجه یک و دوم، تجاوز جنسی و دستکاری شواهد، بی گناه شناخته شده بود.

خانم هنری و خانم ابوچوک هر دو از بومیان آلاسکا بودند.

مقامات می‌گویند خانم هنری در هتل ماریوت، در مرکز شهر انکوریج به قتل رسیده است، جایی که آقای اسمیت در آن‌جا اطاقی را از سپتامبر تا ۴ سپتامبر ۲۰۱۹ رزو کرده بود. به گفته پلیس، اولین تصاویری از جسد او حدود ساعت ۱ بامداد  ۴ سپتامبر ضبط است.

براساس این مدرک، آخرین تصاویر روی این کارت حافظه جسد خانم هنری را در پشت یک پیکاپ مشکی نشان می‌دهد.این تصاویر در اوایل روز ۶ سپتامبر ثبت شده است.

به گفته پلیس، داده‌های موقعیت مکانی نشان می‌دهد که در زمان ثبت عکس، تلفن آقای اسمیت در امتداد بزرگراه سیوارد در جنوب انکوریج قرار داشته است، همان منطقه‌ای که جسد هنری چند هفته بعد پیدا شد.

مقامات گفتند که وقتی کارآگاهان آقای اسمیت را در مورد پرونده خانم هنری بازجویی می‌کردند، او اعتراف کرد که زن دیگری را نیز به قتل رسانده است.

بریتانی دانلوپ، دادستان منطقه، هفته گذشته در جلسه دادگاه گفت که این متهم به ماموران گفت که «بچه‌ها وقت بیشتری دارید؟ می‌خواهید به صحبت کردن ادامه بدهید؟» و سپس راز قتل دیگری را فاش کرد.

ماموران ایالتی آلاسکا در سال ۲۰۱۸ به اشتباه جسد دیگری را که شناسنامه ورونیکا ابوچوک به همراه آن کشف شده بود را به عنوان جسد خانم ابوچوک شناسایی کرده بودند.

مقامات گفتند، با اطلاعات تازه‌ای که آقای اسمیت در اختیار آن‌ها قرار داد، بازرسان پرونده را دوباره بررسی کردند. ماموران به محلی که آقای اسمیت گفته بود رفتند و موفق به کشف اسکلت‌‌‌ به جا مانده از خانم ابوچوک شدند و با استفاده از سوابق دندانپزشکی جمجمه‌ کشف تعیین هویت کردند. 

زنی که این مدرک را تحویل پلیس داد در ابتدا ادعا کرد که آن را در خیابان پیدا کرده است و در مصاحبه دوم اعتراف کرد که این کارت حافظه را یک هفته قبل از تحویل آن به پلیس از کامیون آقای اسمیت زمانی که او برای برداشت پول به یک دستگاه خودپرداز مراجعه کرده بوده، دزدیده است.

تیموتی آیر، وکیل اسمیت در یک تلاش ناموفق، سعی داشت اصل بودن عکس و فیلم‌ها را زیر سوال ببرد.

وکیل متهم در دادگاه استدلال کرد، دادستان‌ها نمی‌توانند ثابت کنند که آیا این ۳۹ عکس و ۱۲ فیلم اصلی هستند یا به طور قطع اعلام کنند که آیا آنها دستکاری شده‌اند یا خیر.

با این حال، کوین ساکسبی، قاضی ناحیه سوم قضائی، اواخر روز جمعه حکم داد که این زن می‌تواند در مورد وجود این کارت حافظه شهادت دهد.

مقامات گفتند که اسمیت که در بازداشتگاه انکوریج است، در سال ۲۰۱۴ به آلاسکا آمد و در همان ماهی که هنری کشته شد، تابعیت ایالات متحده را دریافت کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

آگهی

این محاکمه که پیش‌بینی می‌شود سه تا چهار هفته طول بکشد، قرار بود روز دوشنبه با انتخاب هیئت منصفه آغاز شود.

دادستان‌ها اعلام کردند که به دلیل عکس‌ها و ویدیو‌های وحشتناک در این پرونده، احتمالا دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی‌های مرگبار جنگلی در شیلی؛ از سرنوشت صدها نفر اطلاعی در دست نیست

ترامپ: ایران۶۰ روزه می‌تواند به سلاح اتمی دست یابد؛ تهران پیش از حمله موشکی به عین‌الاسد تماس گرفت

تیلور سوئیفت، «مامور مخفی دموکرات‌ها و بایدن» یا خواننده‌ای تاریخ‌ساز؟