Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگرانی شولتسِ صدراعظم از شبکه‌های تاریک نئونازی در آلمان

تظاهراتی علیه حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) در برلین، پایتخت.
تظاهراتی علیه حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) در برلین، پایتخت. Copyright Ebrahim Noroozi/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
Copyright Ebrahim Noroozi/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، روز شنبه از افزایش تمایلات راست افراطی در کشورش آن هم ۷۹ سال پس از آزادسازی اردوگاه کشتار «آشویتس» ابراز نگرانی کرد.

آگهی

صدراعظم سوسیال دموکرات آلمان در یک سخنرانی ویدئویی ضبط شده به مناسبت آزادسازی آشویتس که توسط ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی در ۲۷ ژانویه ۱۹۴۵ میلادی در پایان جنگ جهانی دوم صورت گرفت، گفت: «هر روز در خصوص نئونازی‌ها و شبکه‌های تاریکشان گزارش‌های جدید بیرون می‌آید.»

شولتس گفت: «همزمان، پوپولیست‌های راست‌گرا در حال افزایش هستند، به ترس دامن می‌زنند و بذر نفرت می‌پاشند» وی افزود که چنین پدیده‌ای پذیرفتنی نیست.

اعتراضات سراسری علیه حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» (AfD) پس از انتشار گزارشی مبنی بر حضور دو عضو ارشد این حزب در جلسه‌ای پیرامون طرح‌هایی برای اخراج دسته جمعی شهروندان خارجی آلمان، وارد سومین هفته خود شده است.  

معترضان آلمانی به دنبال محدود کردن کاستن حمایت‌های دیگر شهروندان این کشور از «آلترناتیو برای آلمان» هستند، حزبی که در سراسر کشور در رتبه دوم و در سه ایالت شرقی آلمان که امسال انتخابات برگزار می‌کنند، در رتبه اول قرار دارد.

اولاف شولتس گفت: «این انسجام دموکرات‌ها است که دموکراسی ما را قوی می کند و نمایش با اطمینان آن در انظار عمومی، همانطور که هم اکنون اتفاق می افتد، احساس خوبی دارد.»

صدراعظم آلمان همزمان از صدور حکمی تاریخی در این کشور برای قطع کمک مالی به حزب راستگرای افراطی «Die Heimat» استقبال کرد؛ حکمی که بحثی را برانگیخته است که آیا می‌توان در اقدامی مشابه علیه حزب ملی‌گرا و«آلترناتیو برای آلمان» نیز صادر شود یا نه.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای خروج از اتحادیه اروپا از راه برگزاری همه‌پرسی

ادامه اعتراضات گسترده علیه گروه‌های راست افراطی در آلمان؛ «نازی‌ها بیرون»

بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آلمان در اعتراض به نشست مخفیانه راست‌‌های افراطی درباره مهاجران تظاهرات کردند