Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات سبلان؛ جسد ۲ زن پیدا شد؛ کوهنورد سوم زنده اما حالش وخیم است

عکس تزئینی
عکس تزئینی Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیکر دو کوهنورد از سه کوهنورد مفقود شده در کوهستان سبلان پس از ساعت‌‌ها تجسس پیدا شد، حال کوهنورد سوم نیز وخیم گزارش شده است.

آگهی

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، سه کوهنورد تبریزی که روز جمعه به قصد صعود به قله سبلان به منطقه رفته بودند، به علت شرایط نامساعد جوی مفقود شدند.

امدادگران پس از ساعت‌ها جستجو ۲ کوهنورد زن را در حالی یافتند که به دلیل سرمازدگی (هیپوترمی) جان خود را از دست داده بودند اما نفر سوم زنده بود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر خبر داد که روز جمعه بدنبال اعلام مفقود شدن سه کوهنورد در کوهستان سبلان بلافاصله گروه‌های امداد ونجات کوهستان به منطقه اعزام شدند که بدلیل تاریکی هوا و شرایط سخت کوهستان ادامه عملیات به روز شنبه موکول شد.

محمدی در این خصوص توضیح داد که به محض روشن شدن هوا در بامداد روز شنبه، عملیات نجات وجستجو از سر گرفته شد که به موجب آن جسد دو کوهنورد که هر دو خانم هستند پیدا شد و حال کوهنورد دیگر وخیم است.

بر اساس این گزارش گروه‌های امدادی از تبریز، اردبیل و مشگین‌شهر امروز به محل وقوع حادثه در یخچال شمال شرقی رسیدند و در ابتدا به کوهنوردی که زنده بود امدادرسانی کردند و انتقال پیکر ۲ کوهنورد دیگر در مرحله بعدی در حال انجام است.

در مورد فرد سوم جزئیات بیشتری ارائه نشده است. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه امکان امداد هوایی مقدور نبوده و امدادگران به ناچار به صورت زمینی به کوهنوردان حادثه دیده دسترسی پیدا کردند.

از کوهنوردان خواسته شده تا مساعد شدن شرایط جوی از صعود به کوهستان سبلان خودداری کرده و در صورت لزوم حتما با هیات کوهنوردی هماهنگی‌های لازم را داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگترین حکم قضایی اشتباه در بریتانیا؛ مجرم اصلی در کلاهبرداری اداره پست که بود؟

شنیده شدن صدای انفجاری مهیب در نزدیکی شهر شیراز

اگر هوای گرم‌تر بالا می‌رود، پس چرا در قله کوه‌ها هوا سردتر است؟