شنیده شدن صدای انفجاری مهیب در نزدیکی شهر شیراز

موقعیت شهرهای ایران در نقشه
موقعیت شهرهای ایران در نقشه Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات محلی ایران اعلام کردند که روز شنبه در نزدیکی دریاچه بختگان در نزدیکی شهر شیراز در جنوب این کشور یک انفجار مهیب شنیده شد.

آگهی

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان فارس در گفتگو با رسانه‌های ایران، شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در شیراز را تایید کرد. غلامرضا غلامی در این رابطه توضیح داد که صدای انفجار از سوی پدافند ارتش اعلام شده است.

غلامی ادعاهایی مبنی بر اینکه این انفجار ممکن است ناشی از سقوط هواپیما یا بالگرد در منطقه باشد را رد کرد.

این مقام مسئول اعلام کرد که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر سقوط هواپیما یا بالگرد صحت ندارد و طبق پیگیری و اعلام مدیرکل فرودگاه‌های فارس، هیچگونه سقوطی در آسمان شیراز رخ نداده است.

به گفته آقای غلامی، علت اصلی انفجار هنوز مشخص نیست و مقامات محلی، پلیس و یگان‌های نظامی در حال بررسی موضوع هستند.

خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس نوشت که طبق اطلاعات اولیه ‌این انفجار مهیب ممکن است ناشی از مسائلی مانند فعالیت معدن یا هر چیز دیگری باشد. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

جباریان، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس نیز اعلام کرد که طبق بررسی‌های صورت گرفته از طریق مجموعه نهادهای امنیتی و انتظامی و سازما‌ن‌های متولی تا‌کنون هیچ اخباری مبنی بر سقوط هواپیما و یا بالگرد در محدوده دریاچه بختگان گزارش نشده است.

وی همچنین اعلام کرد که براساس پیگیری‌های صورت گرفته و رصد منطقه‌ای، احتمالا شنیده شدن صدای مهیب توسط برخی از ساکنین محلی ناشی از شکسته شدن دیوار صوتی بوده است، اما با این وجود با توجه به گزارشات اخذ شده، به فرماندار شهرستان بختگان مأموریت داده شد تا موضوع به صورت میدانی بررسی کامل شود. 

به گزارش رسانه‌های ایران، در حال حاضر نیروهای امدادی و خدمات‌رسان هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی در کنار نیروهای امنیتی و انتظامی در حال آماده‌باش کامل هستند و موضوع در حال بررسی دقیق است.

در اطراف دریاچه بختگان مناطق مسکونی وجود ندارد.

ایران در روز چهارشنبه شاهد دو انفجار دو عامل انتحاری در میان جمعیت شرکت کنندگان در چهارمین سالگرد ترور قاسم سلیمانی بود. بر اساس تازه‌ترین آمار،‌ ۹۰ نفر از جمله دوازده نفر افغان و چندین کودک بر اثر این حمله «تروریستی» کشته شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات سبلان؛ جسد ۲ زن پیدا شد؛ کوهنورد سوم زنده اما حالش وخیم است

«حملات انتحاری کرمان»؛ واکنش شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها چگونه بود؟

گزارش‌ها از وقوع انفجار و آتش‌سوزی در غرب استان تهران