هم‌رزم قاسم سلیمانی در حمله اسرائیل به حومه دمشق کشته شد

رضی موسوی، فرمانده سپاه پاسداران
رضی موسوی، فرمانده سپاه پاسداران Copyright خبرگزاری تسنیم
Copyright خبرگزاری تسنیم
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، از کشته شدن یکی از فرمانده‌های سپاه پاسداران در نتیجه حمله ساعاتی قبل نیروی هوایی اسرائیل به حومه دمشق خبر داد.

آگهی

این خبرگزاری، نام و نام خانوادگی فرمانده کشته شده را «سید رضی موسوی» اعلام و او را یکی از «مستشاران باسابقه سپاه» در سوریه معرفی کرده است. 

این در حالی است که پیش‌تر، برخی گزارش‌های غیررسمی، سرتيپ پاسدار سيد رضی موسوی را فرمانده لجستيک نيروی قدس سپاه در سوريه معرفی کرده بودند. 

خبرگزاری تسنیم همچنین تاکید کرده که آقای رضی از «همراهان» قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس که در پی حمله هوایی آمریکا در عراق کشته شد، بوده است. روابط عمومی سپاه پاسداران نیز با تایید کشته شدن آقای موسوی او را «از همرزمان» قاسم سلیمانی و «مسئول پشتیبانی» در سوریه معرفی کرده است. 

رضی موسوی در کنار قاسم سلیمانی
رضی موسوی در کنار قاسم سلیمانیخبرگزاری تسنیم

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، یک نهاد حقوق بشری مستقر در بریتانیا، روز دوشنبه تایید کرد که نیروی هوایی اسرائیل به زینبیه، شهرکی در نزدیکی دمشق حمله کرده است. بر پایه گزارش این نهاد حقوق بشری، اسرائیل در جریان این حمله دو پایگاه متعلق به حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان وابسته به ایران را هدف گرفته است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی به هوا برخاستن دود غلیظی را بر فراز این شهرک نشان می‌دهد. 

گزارش رسانه‌های محلی حاکی از شنیده شدن صدا آمبولانس‌های اعزامی به پایگاه‌های مورد اصابت قرار گرفته حکایت دارد ولی هنوز گزارشی از تلفات بیشتر این حمله منتشر نشده است. 

به تردز یورونیوز فارسی بپیوندید 

حملات اسرائیل به تاسیسات نظامی در سوریه که گفته می‌شود تحت مدیریت شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران قرار دارند، طی بیش از دو ماهی که از آغاز جنگ اسرائیل و حماس می‌گذرد، تا کنون حدود بیست کشته بر جای گذاشته است.

مطابق گزارش سازمان حقوق بشر سوریه، اسرائیل طی سال ۲۰۲۳ در مجموع ۷۰ حمله هوایی و موشکی به ۱۳۸ هدف نظامی در خاک سوریه انجام داده که در نتیجه آن ۱۱۶ نیروی نظامی و شبه‌نظامی کشته و ۱۳۰ تن زخمی شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات هویت عاملان حمله کرمان را منتشر کرد و از بازداشت ۳۵ نفر خبر داد

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید