Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پرو؛ افسر پلیس برای دستگیری فروشندگان مواد مخدر لباس بابانوئل به تن کرد

پلیس پرو برای دستگیری قاچاقچیان لباس بابانوئل به تن کرد
پلیس پرو برای دستگیری قاچاقچیان لباس بابانوئل به تن کرد Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از ماموران پلیس در پرو برای به دام انداختن فروشندگان مواد مخدر همزمان با روزهای پایانی سال جاری میلادی ابتکار جالبی به خرج دادند.

آگهی

این گروه یکی از اعضای خود را برای نزدیک شدن به فروشندگان و غافلگیر‌کردن آنها حین عملیات کمین با لباس مبدل بابا نوئل به محل انجام عملیات در شهری واقع در شمال لیما، پایتخت پرو فرستادند.

بر اساس تصاویر و بیانیه‌های مطبوعاتی که روز شنبه از سوی پلیس پرو منتشر شد، این ماموران موفق شدند دو فروشنده فروش کراک و ماری‌جوانا را در خانه‌ای در شهر اوئارال، واقع در حدود ۷۰ کیلومتری پایتخت پرو غافلگیر و دستگیر کنند.

سرهنگ والتر پالومینو، رئیس اسکادران سبز پلیس پرو در این خصوص به خبرنگاران گفت: «یکی از ماموران عضو گروه عمل کننده خود را به شکل بابانوئل درآورد تا در این محله خطرناک مورد توجه قرار نگیرد.»

وی افزود که این استراتژی با موفقیت همراه شد و در نهایت تیم عمل کننده را به هدف نهایی خود که دستگیری فروشندگان مواد مخدر بود، رساند.

افسر پلیسی که لباس بابانوئل به تن کرده بود، با توجه به اینکه توانسته بود توجهات به خود را بدین ترتیب منحرف کند مقابل خانه محل اختفای فروشندگان مواد مخدر ظاهر شد و پس از شکستن در، اقدام به دستگیری مظنونان کرد.

در این عملیات دو مرد دستگیر و صدها بسته کراک و ماری جوانا که هنوز ارزش دقیق آنها از سوی مسئولان مشخص نشده، کشف و ضبط شد.

یکی از افراد دستگیر شده با نام مستعار «گرینچ»، برگرفته از نام یک شخصیت تخیلی محبوب در فیلم انیمیشن آمریکایی به خبرنگاران معرفی شد.

پلیس پرو چندی است با استفاده از لباس مبدل به سر وقت افراد مظنون به ارتکاب جرائم می‌رود و عملیات‌هایی را متناسب با مناسبت‌های خاص زمانی انجام می‌دهد.

ماموران پلیس پرو در همین راستا ۳۱ اکتبر گذشته به مناسبت هالووین عملیاتی مشابه را علیه قاچاقچیان مواد مخدر انجام داده بودند.

قاچاق مواد مخدر از جمله جرائمی است که طی سال های اخیر در پرو با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوراندن مواد مخدر به قصد تعرض جنسی؛ همه آنچه باید درباره اتهامات سناتور فرانسوی مظنون دانست

ستاره کی پاپ به مصرف مواد مخدر متهم شد؛ پلیس کره جنوبی بر انجام آزمایش اعتیاد اصرار دارد

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود