Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

یورش به زندانی که مقر مافیا بود
یورش به زندانی که مقر مافیا بود Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از یورش روز چهارشنبه یازده‌ هزار نیروی امنیتی ونزوئلا به زندانی که به مقر مافیا بدل شده بود، چندین دستگاه استخراج بیت‌کوین و پرتاب‌کننده موشک در آن کشف شد.

آگهی

مقامات ونزوئلا پس از در دست گرفتن کنترل زندان «توکورون» و بازرسی آن تعداد معتنابهی تفنگ تک‌تیرانداز، مواد منفجره، پرتاب‌کننده موشک و نارنجک در آن کشف کردند. همچنین انبوهی کوکائین، ماری‌جوانا و تعدادی موتورسیکلت گران‌قیمت نیز از این مقر مافیای «ترن د آراگوا» کشف شد.

همسران و دوست‌دخترهای زندانیان که با آن‌ها درون این «هتل رهبران مافیا» زندگی می‌کردند از ساختمان بیرون رانده شدند. 

AFP
بخشی از نوار فشنگ‌های کشف شده از زندانAFP

رمیخیو سبالیوس، وزیر دادگستری ونزوئلا از کشته‌شدن یک سرباز در جریان عملیات تصرف این زندان خبر داد.

مقامات در کنفرانس مطبوعاتی که در خارج از زندان برگزار شد، سطل‌های مملو از گلوله، انبوهی از نوار فشنگ مسلسل و دستگاه‌های استخراج رمزارز بیت‌کوین را به نمایش گذاشتند. 

گروه جنایتکار «ترن د آراگوا» در این زندان امکاناتی همچون باغ وحش، استخر و اتاق‌های شرط‌بندی تعبیه کرده بود.

آقای سیبلیوس گفت که حیوانات باغ‌ وحشی که در این زندان نگهداری می‌شدند بر اثر تیراندازی که زندانیان آن را آغاز کردند، کشته‌ شدند. او نگفت چه حیواناتی و چه تعداد در این زندان نگهداری می‌شدند.

AFP
موتورسیکلت‌های کشف شده دز زندان توکورونAFP

وزیر دادگستری ونزوئلا همچنین از دست‌گیری چهار نگهبان این زندان که مظنون به همکاری با مافیای مستقر پشت میله‌ها بودند خبر داد و گفت: «هیچ مصونیتی وجود نخواهد داشت. ما علیه همه جنایتکاران و همدستان اقدام خواهیم کرد.»

رمیخیو سبالیوس همچنین گفت که هکتور گررو فلورس، رهبر این گروه که به جرم قتل و قاچاق مواد مخدر به ۱۷ سال زندان محکوم شده بود با زندانیان بدرفتاری می‌کرده و نوعی برده‌داری در مقر خود به‌ وجود آورده بود. 

به گفته یک منبع آگاه پس از یورش نیروهای امنیتی به این زندان از آقای فلورس اطلاعی در دست نیست و او موفق به فرار از زندان شده است. 

AFP
بخشی از مواد مخدر کشف شده از زندان توکورونAFP

ترن د آراگوا، قدرتمند‌ترین مافیای ونزوئلاست و در این کشور و کشور‌های همسایه اعمال جنایتکارنه مرتکب می‌شود. بنا بر تحقیقات رونا ریسکز، روزنامه نگار ونزوئلایی این گروه تبهکار که ده سال پیش به وجود آمد، بیش از ۵ هزار عضو دارد و به آدم‌ربایی، سرقت، قاچاق مواد مخدر، فحشا و اخاذی می‌پردازد و دستی هم در قاچاق طلا دارد. همچنین بنا بر اطلاعات اندیشکده «اینسایت کرایم» این سازمان جنایتکار نقش عمده‌ای در قاچاق انسان ایفا می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرو؛ افسر پلیس برای دستگیری فروشندگان مواد مخدر لباس بابانوئل به تن کرد

فردی که به جرم مستی در حین رانندگی زندانی شده بود از مسئولان محلی آمریکا ۱۲ میلیون دلارغرامت می‌گیرد

شورش در زندان‌های اکوادور؛ زندانیان همه ۵۷ گروگان‌ خود را آزاد کردند