فردی که به جرم مستی در حین رانندگی زندانی شده بود از مسئولان محلی آمریکا ۱۲ میلیون دلارغرامت می‌گیرد

 ترنس دیواین وینبورن که به دلیل رانندگی در حالت مستی در آمریکا به زندان افتاد اما به دلیل عفوت در زمان بازداشت دچار حمله قلبی شد و در نهایت دو دستش را از دست داد
ترنس دیواین وینبورن که به دلیل رانندگی در حالت مستی در آمریکا به زندان افتاد اما به دلیل عفوت در زمان بازداشت دچار حمله قلبی شد و در نهایت دو دستش را از دست داد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکلای ترنس دیواین وینبورن اعلام کردند که موکلشان به دلیل اهمال ‌کاری مسئولان زندان و بی‌توجهی صورت گرفته نسبت به مراقبت درمانی فوری مورد نیاز وی در طول ۳۹ ساعت بازداشت، دچار حمله قلبی، سکته مغزی و ضایعات پوستی در سراسر بدن شد به اضافه اینکه دو دست خود را از دست داد.

آگهی

مسئولان یکی از شهرستان‌های ایالت مینه‌سوتا در ایالات متحده با پرداخت مبلغ ۱۲.۲ میلیون دلار غرامت به یک زندانی که به دلیل بی‌توجهی مقامات قضایی دو دست خود را از دست داده‌ است، موافقت کردند.

این فرد که به اتهام رانندگی در حالت مستی به زندان افتاده بود ساعاتی پس از بازداشت به مراقبت پزشکی فوری نیاز پیدا کرد اما به دلیل بی‌توجهی و عدم اقدام به موقع مسئولان زندان، در نهایت دچار حمله قلبی، سکته مغزی و ضایعات پوستی در سراسر بدن شد به اضافه اینکه دو دست خود را از دست داد.

وکلای این فرد که ترنس دیواین وینبورن نام دارد در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که موکلشان به دلیل اهمال ‌کاری مسئولان زندان و بی‌توجهی صورت گرفته نسبت به مراقبت درمانی فوری مورد نیاز وی در طول ۳۹ ساعت بازداشت، حدود چهار ماه در بیمارستان‌ها بستری بوده و در این میان به مدت دو ماه زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار داشته است.

شبکه ای‌بی‌سی در گزارشی ضمن انعکاس این رویداد از آن به عنوان نمونه‌‌ای از موارد آسیب پذیری زندانیان نیازمند به مراقبت‌های پزشکی نام می‌برد و یادآور می‌شود که تضمین انجام چنین مراقبت‌هایی در زمان مناسب، به تصمیم و موافقت مقامات قضایی و مسئولان زندان وابسته است.

این دسته از وکلای دادگستری که رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود دارند سپس اعلام کردند که مبلغ تعیین شده برای جبران خسارت ناشی از بیماری بیش از ۲ میلیون دلار از هزینه‌های پزشکی را که موکل‌شان تاکنون متحمل شده به اضافه میلیون‌ها دلار دیگر که برای مراقبت مداوم وی به آن نیاز است را پوشش می‌دهد.

مبلغ یاد شده که بعید است دیگر آقای وینبورن را به زندگی عادی پیش از معلولیت برگرداند قرار است از طریق طرح بیمه شهرستان اسکات واقع در ایالت مینه‌سوتا تامین شود.

کتی بنت، یکی از وکلای این پرونده به خبرنگاران گفت: «این بی تفاوتی عمدی سبب تعمیم یک عفونت باکتریایی در بدن زندانی شد و همین موضوع زمینه حمله قلبی و انبوهی از آسیب‌های ویرانگر و دائمی دیگر را برای وی فراهم کرد.»

وکلای ترنس دیواین وینبورن ویدئویی را منتشر کرده‌اند که در آن مشکلات او در سازگاری با زندگی بدون دست، از جمله غذا خوردن را به تصویر کشیده است.

آقای وینبورن که از اهالی جنوب غربی شهر مارشال در ایالت مینه‌سوتا است در ساعات اولیه روز ۲۷ اوت ۲۰۲۰ به دلیل مثبت بودن تست الکل هنگام رانندگی در حومه شاکِپی بازداشت شده بود.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سکس زندانبانان زن در زندان‌های اسرائیل؛ تل‌آویو با رسوایی جدید مواجه شد

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد