عواقب حمله و مشت‌زدن به صورت داور؛ تمام مسابقات لیگ‌های فوتبال ترکیه تعلیق شد

درگیری در مسابقات فوتبال ترکیه
درگیری در مسابقات فوتبال ترکیه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از جنجال و حمله به داور در پایان یکی از مسابقات سوپر لیگ ترکیه،، فدراسیون فوتبال این کشور تمام مسابقات لیگ‌های فوتبال ترکیه را به حالت تعلیق در آورد.

آگهی

در جریان مسابقه دوشنبه شب دو تیم فوتبال آنکارا اگوکچو و ریزه اسپور که با تساوی ۱-۱ به پایان رسید، فاروق کوجا، مدیر باشگاه آنکارا پس از سوت پایان وارد میدان شد و دوان دوان به سمت داور مسابقه حمله کرد. کوجا پس از رسیدن به خلیل اوموت ملر داور این مسابقه با مشت به صورت داور کوبید. 

پس از مشت محکم آقای مدیرعامل داور مسابقه به زمین افتاد و در ادامه ضربات دیگری هم از سوی افرادی که در زمین حضور داشتند دریافت کرد. تمام این اتفاقات در حالی رخ داده که این مسابقه با استفاده از VAR و تکنولوژی کمک‌داور ویدیویی انجام شده بود. 

مشخص نیست آقای کوجا به کدام تصمیم داور اعتراض داشته اما احتمالا دریافت گل تساوی در دقیقه ۹۷ برای او گران تمام شده که در اقدامی عجیب اینگونه به داور حمله کرده بود. گفته می‌شود خود کوجا هم پس از این درگیری‌ها مصدوم شده و برای درمان به بیمارستان منتقل شده است. با این حال علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه اعلام کرده که او پس از تکمیل مراحل درمان تحت بازداشت قرار خواهد کرد. 

این مقام دولت اردوغان همچنین با محکوم کردن این اتفاقات اضافه کرده که چند نفر دیگر هم در جریان درگیری‌های این مسابقه بازداشت شده‌اند. 

ساعاتی پس از برگزاری این درگیری‌ها فدراسیون فوتبال ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد تمامی مسابقات لیگ‌های فوتبال این کشور تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می‌آیند تا بررسی‌های لازم در خصوص این اتفاق وحشتناک صورت پذیرد. 

خلیل اوموت ملر، یکی از داوران بین‌المللی و سرشناس ترکیه است که در لیست داوران برتر یوفا هم حضور دارد. این داور ۳۷ ساله پس از دریافت مشت از مدیرعامل باشگاه آنکارا به شدت آسیب دیده و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که زیر چشم او کبود شده است. 

اوموت ملر در این مسابقه جنجالی دو بار از کارت قرمز خود استفاده کرده بود. بار نخست در دقیقه ۵۰ به بازیکن آنکارا اگوکچو کارت قرمز نشان داد و دفعه دوم در دقیقه ۹۵ بازیکن تیم ریزه اسپور را هم اخراج کرد. تیم آنکارا که در این مسابقه میزبان بود با گل دقیقه ۱۷ خود از حریف پیش بود و این مسابقه تا دقیقه ۹۷ به سود آنها در جریان بود اما در این دقیقه بازیکنان ریزه اسپور موفق شدند گل خورده را جبران و بازی در نهایت با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نکته جالب توجه در مورد این حادثه آن است که هیچکدام از دو تیم نه در کورس قهرمانی حضور دارند و نه خطر سقوط به دسته پایین‌تر را احساس می‌کنند. در پایان هفته پانزدهم مسابقات سوپرلیگ ترکیه، آنکارا اگوکچو با تساوی دیشب ۱۸ امتیازی شد و در رده یازدهم جدول قرار گرفت. از آن طرف ریزه اسپور هم با این تک امتیاز با ۲۲ امتیاز در رده هشتم جدول قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای اولین بار در تاریخ داور از جیب خود «کارت سفید» بیرون آورد

استفانی فراپار، اولین داور زن در جام جهانی مردان کیست؟

ساندرو پل داور بازی خاطره‌انگیز ایران- استرالیا درگذشت