Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر خارجه ایتالیا: طرح رُم و لندن برای گسیل مهاجران به آلبانی و روآندا قابل مقایسه نیست

مهاجران غیرقانونی روی عرشه کشتی گارد ساحلی ایتالیا
مهاجران غیرقانونی روی عرشه کشتی گارد ساحلی ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر امور خارجه ایتالیا می‌گوید طرح این کشور برای ایجاد کمپ‌های مهاجران در آلبانی را نمی‌توان با تلاش بریتانیا برای اعزام پناهجویان غیرقانونی به روآندا مقایسه کرد.

آگهی

آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه دولت دست راستی ایتالیا در جلسه پارلمان این کشور که به موضوع بررسی توافق دولت جورجا ملونی با آلبانی برای فرستادن پناهجویان به این کشور اختصاص داشت مدعی شد که رم در این توافق  به صورت کامل از حقوق پناهندگان محافظت می‌کند. 

در اوایل ماه جاری، دولت ملونی این طرح را به عنوان تازه‌ترین تلاش خود برای جلوگیری از ورود فزاینده پناهجویان آفریقایی به این کشور اجرایی و با دولت آلبانی در این خصوص به توافق رسید. 

بر اساس این توافق، ایتالیا دو اردوگاه پذیرش و بازداشت در آلبانی خواهد ساخت که می‌تواند تا ۳ هزار پناهجو را در خود جای دهد. این قرارداد نخستین مورد از توافقی با یک کشور غیر اتحادیه اروپا است که پناهجویان را از یک کشور عضو می‌پذیرد. 

آنتونیو تاجانی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد که دولت تمام تلاش خود را خواهد کرد که با مهاجران طبق استانداردهای ایتالیا و اتحادیه اروپا رفتار کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین با اشاره به ابتکار بریتانیا برای اعزام پناهجویان که با نظر قضات عالی این کشور در نهایت غیرقانونی اعلام شد گفت: «این پروتکل با توافق بین بریتانیا و روآندا قابل مقایسه نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان آلبانی توافق جنجالی پذیرش پناهجو از ایتالیا را تصویب کرد

بحران مهاجرت غیرقانونی؛ اتحادیه اروپا به کدام کشورها برای کنترل پناهجویان پول می‌دهد؟

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟