Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران از موشک «هایپرسونیک فتاح ۲» رونمایی کرد

موشک فتاح ۲
موشک فتاح ۲ Copyright خبرگزاری تسنیم
Copyright خبرگزاری تسنیم
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران روز یکشنبه از یک موشک جدید رونمایی کرد که به گفته مقام‌های سپاه پاسداران قابلیت‌های بیشتری نسبت به موشک فتاح دارد.

آگهی

این موشک جدید هایپرسونیک که «فتاح ۲» نام دارد نوع جدیدی از موشک‌های بالستیک است که ایران مدعی است مجهز به سر جنگی با قابلیت گلاید کنندگی است و سرعت آن از ۵ تا ۲۰ ماخ است. 

موشک فتاح ایران که پیش‌تر در سال جاری از آن رونمایی شده بود برد ۱۴۰۰ کیلومتری دارد اما رسانه‌های ایران اعلام نکرده‌اند که فتاح ۲ از نظر برد چه تفاوتی با مدل قبلی دارد. این موشک جدید در حاشیه حضور علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دانشگاه هوا فضا سپاه پاسداران رونمایی شد. 

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی در خصوص توانایی‌های این موشک نوشته است که این مدل جدید «توانایی پرواز در ارتفاع بسیار کمتر را دارد و همچنین می‌تواند در طول پرواز چندین بار مسیر خود را تغییر دهد.»

قابلیتی که به گفته مقام‌های ایران امکان شناسایی و منهدم کردن توسط پدافند دشمن را کاهش می‌دهد و از قدرت غافلگیری بیشتری در حمله به اهداف خود برخوردار است. 

پیش از این عباس نیلفروشان، معاون عملیات سپاه پاسداران از طراحی این موشک جدید خبر داده و گفته بود که «بر اساس دستورات علی خامنه‌ای» سپاه پاسداران برنامه‌ای برای افزایش برد موشک‌های خود فراتر از ۲ هزار کیلومتر ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

 این مقام سپاه پاسداران همچنین در خصوص موشک جدید گفته بود که دو ویژگی اصلی این موشک سرعت بالای آن و همچنین سر جنگی مانور پذیر آن است که به گفته او امکان اثرگذاری بر هدف را افزایش می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انقضای تحریم‌های موشکی؛ ایران در تلاش برای «اثبات اقتدار»، آمریکا و متحدان به دنبال حفظ «محدودیت‌ها»

وزارت دفاع ایران: موشک‌هایی داریم که نام آن‌ها را «موشک‌های اسرائیل‌زن» گذاشته‌ایم

«بزرگترین» خرابکاری در صنایع موشکی ایران؛ هشدار اسرائیل به شهروندانش: مراقب آدم‌ربایی و حملات باشید