Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزارت دفاع ایران: موشک‌هایی داریم که نام آن‌ها را «موشک‌های اسرائیل‌زن» گذاشته‌ایم

تصویری آرشیوی از یکی از موشک‌های بالستیک ایران
تصویری آرشیوی از یکی از موشک‌های بالستیک ایران Copyright فارس
Copyright فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رضا طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع ایران گفت: «امروز موشک‌هایی در اختیار داریم که اسم آنها را موشک‌های اسرائیل‌زن گذاشته‌ایم و نقطه هدف آنان در وهله اول سرزمین‌های اشغالی است.»

آگهی

وی تاکید کرد که باید سیستم تسلیحاتی ایران متناسب با تهدیدها باشد و گفت: «ما موشک‌های اسرائیل‌زن در اختیار داریم. موشک حاج قاسم موشک اسرائیل‌زن است.»

وی مدعی شد که ایران «امروز قدرت اول دفاعی منطقه است»: «اول جنگ تنها بودیم اما امروز می‌گویند هیچ معادله‌ای در خاورمیانه بدون نقش‌آفرینی ایران اسلامی قابل تنظیم نیست. این قدرت دفاعی است که به دست آمده است.»

پیش از این وزارت دفاع ایران مدعی شده بود که این موشک با وزن بیش از ۷ تن و طول ۱۱ متر، وزن سرجنگی ۵۰۰ کیلوگرم دارای برد عملیاتی ۱۴۰۰ کیلومتر و دقت نقطه زنی در حداکثر برد است.

این نهاد گفته بود که « این موشک با سرعت ورود به جو معادل ۱۲ برابر سرعت صوت قادر است از هرگونه سامانه دفاع موشکی عبور کرده و با توجه به دقت بسیار بالا و سرجنگی پرقدرت خود، هدف را نابود می کند.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر ایران را بزرگترین تهدید منطقه خواند.

وی تاکید کرده بود که صلح با عربستان سعودی، خاورمیانه جدیدی را ایجاد خواهد کرد. آقای نتانیاهو در این سخنرانی دو نقشه، یکی خاورمیانه قدیم و دیگری خاورمیانه جدید را در دست گرفت تا نشان دهد که «صلح» چگونه شکل منطقه را تغییر می‌دهد.

نتانیاهو در این سخنرانی تاکید کرده بود که برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای، باید این کشور را به‌طور جدی تهدید نظامی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران از موشک «هایپرسونیک فتاح ۲» رونمایی کرد

«سقوط پهپاد»، «آزمایش سامانه آفندی» و «موشک با کلاهک بارشی»؛ روایت‌های متناقض از حادثه گرگان

«بزرگترین» خرابکاری در صنایع موشکی ایران؛ هشدار اسرائیل به شهروندانش: مراقب آدم‌ربایی و حملات باشید