Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آموزش هزاران سرباز اوکراینی در فرانسه؛ کمک‌های نظامی آلمان به کی‌یف دو برابر می‌شود

آموزش سربازان اوکراینی در فرانسه
آموزش سربازان اوکراینی در فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه در حال آموزش ۷ هزار نیروی اوکراینی است که در چارچوب بخشی از ماموریت کمک نظامی اتحادیه اروپا، این سربازان را برای جنگ با روسیه آماده سازد.

آگهی

به گزارش یورونیوز این آموزش‌ها در لهستان و همچنین برخی دیگر از پایگاه‌های فرانسوی انجام می‌شود. ارتش فرانسه اخیرا به خبرنگاران اجازه دسترسی به یک پایگاه آموزشی در روستاهای فرانسه را داده تا آخرین کلاس پیاده نظام اوکراینی‌ها را که در انتهای یک دوره چهار هفته‌ای در حال پشت سر گذاشتن هستند، مشاهده کنند.

هدف اولیه ماموریت اتحادیه اروپا آموزش ۱۵ هزار سرباز بود، اما از این هدف بسیار فراتر رفته است و اکنون انتظار می‌رود تا پایان سال جاری به ۳۵ هزار نیروی نظامی برسد. کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید از ۲۷ عضو کشور عضو به جز سه کشور و همچنین نروژ، سایر اعضا دوره‌های آموزشی را برای سربازان اوکراینی ارائه کرده‌اند. 

همچنین پنتاگون می‌گوید که ایالات متحده حدود ۱۸ هزار نفر را آموزش داده که عمدتا در آلمان بوده‌اند. در بریتانیا هم در ۱۷ ماه گذشته حدود ۳۰ هزار نیروی اوکراینی آموزش دیده‌اند. دولت بریتانیا می‌گوید این برنامه آموزشی از زمان جنگ جهانی دوم به بعد بی‌سابقه بوده است. 

در این دوره‌ها مربیان علاوه بر آموزش اولیه با سلاح، کمک‌های اولیه در میدان جنگ، دانش نظامی تخصصی از پاکسازی مین‌ها و حمله‌های آبی بر روی قایق‌های کوچک تا تعمیر تجهیزات و آموزش افسران را هم به سربازان اوکراینی می‌آموزند. 

مربیان فرانسوی بقایای حیوانات را در مجموعه گودال‌ها در این کمپ آموزشی باقی گذاشتند تا سربازان را در برابر خونریزی در میدان نبرد آماده کنند. افسر ارشد آموزش فرانسوی می‌گوید که اوکراین به دنبال تاکتیک‌ها و دانش فنی فرانسه است که می‌تواند به نیروهای این کشور کمک کند تا ارتش روسیه را شکست دهند. 

کمک‌های نظامی آلمان دو برابر می‌شود

در همین حال آلمان هم اعلام کرده کمک‌های نظامی خود به اوکراین را دو برابر خواهد کرد. وزیر دفاع این کشور روز یکشنبه با اعلام این مطلب تاکید کرد که کمک‌های نظامی آلمان که ابتدا در سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده بود دو برابر شده و به ۸ میلیارد یورو رسیده است. بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان در گفتگو با تلویزیون ARD  در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های مطبوعات آلمان مبنی بر دو برابر شدن بودجه گفت: «این یک سیگنال قوی به اوکراین است که نشان دهد ما همچنان از این کشور حمایت می‌کنیم.» 

وی همچنین در ادامه افزود: «این یک سیگنال مهم در زمانی است که اوکراین باید به مبارزه خود ادامه دهد، در حالی که توجهات بین‌المللی بر اسرائیل و غزه متمرکز شده است افزایش کمک‌های نظامی همچنین در پاسخ به تجربه‌ای که در سال جاری داشته‌ایم، نشان داده که این مبالغ به سرعت تمام می‌شوند.» 

دولت آلمان در ابتدا ۴ میلیارد یورو کمک عمدتا برای تجهیزات نظامی اوکراین اختصاص داده بود اما احزاب در دولت ائتلافی صدراعظم اولاف شولتس به تازگی توافق کرده‌اند که این مبلغ را دو برابر کنند. این تصمیم قرار است پنجشنبه آینده در رای گیری کمیته در مجلس نمایندگان رسمیت یابد.

از زمان آغاز تهاجم روسیه، آلمان یکی از کمک‌کنندگان اصلی در حمایت از کیف بوده است و حدود ۲۲ میلیارد یورو در قالب کمک‌های بشردوستانه، مالی و نظامی به اوکراین ارائه کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برلین در این مدت مقادیر زیادی تانک، خودروهای زرهی، مهمات و سیستم های دفاع ضد هوایی به کی‌یف فرستاده است. با این حال، آلمان تمایلی به تحویل موشک‌های دوربرد تاروس به کی‌یف ندارد. موشک‌هایی که اوکراین بسیار به دنبال آنها است. مقام‌های آلمانی نگرانند که کی‌یف از این موشک‌ها برای هدف قرار دادن اهدافی در خاک روسیه استفاده کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سند امنیتی جدید اتحادیه اروپا؛ بروکسل حمایت بلندمدت نظامی و تسلیحاتی از اوکراین را تضمین می‌کند

راه دشوار اتحادیه اروپا برای تبدیل شدن به زرادخانه اوکراین

تهدید آخرالزمانی روسیه در جنگ احتمالی با ناتو: پچ‌پچ کردن‌های غرب بی‌نهایت خطرناک است