Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تولید ۸ میلیارد یورو پاستا و ماکارونی در اتحادیه اروپا؛ مقصد اصلی محصولات ایتالیا کدام کشورها هستند؟

پاستا و ماکارونی
پاستا و ماکارونی Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی ۶.۱ میلیون تن پاستا و ماکارونی به ارزش بیش از ۷.۸ میلیارد یورو تولید کردند که نسبت به سال ۲۰۱۷ افزون بر ۱ میلیون تن معادل ۲۰ درصد بیشتر بود.

آگهی

ایتالیا با تولید ۴.۲ میلیون تن پاستا در سال ۲۰۲۲ به ارزش ۵.۱ میلیارد یورو، ۶۸ درصد از کل تولید اتحادیه اروپا از نظر حجم و ۶۶ درصد از تولید اعضای اتحادیه اروپا از نظر ارزش را به خود اختصاص داد.

ایتالیا همچنین با اختلاف بزرگ‌ترین صادرکننده پاستا و ماکارونی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. این کشور در سال گذشته میلادی ۲.۱ میلیون تن پاستا صادر کرده که معادل ۷۷ درصد مجموع صادرات کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

در مجموع، حدود ۲.۸ میلیون تن پاستا در سال گذشته توسط اعضای اتحادیه اروپا صادر شد که بیش از نیمی (۵۶٪) از این مقدار به مقصد سایر اعضای اتحادیه اروپا بود.

تولید و صادرات پاستا و ماکارونی در اتحادیه اروپا
تولید و صادرات پاستا و ماکارونی در اتحادیه اروپایورواستات

فرانسه و آلمان بزرگترین واردکنندگان پاستا و ماکارونی در اتحادیه اروپا به شمار می‌روند. به طوری که آلمان در سال گذشته ۴۱۴ هزار و ۷۵۸ تن ماکارونی وارد کرد که معادل ۲۷ درصد مجموع واردات این محصول توسط اعضای اتحادیه اروپا بود. فرانسه نیز با ۳۵۸ هزار و ۱۱۷ تن، معادل ۲۳ درصد واردات اتحادیه، در جایگاه دوم قرار داشت. 

دو مقصد اصلی صادرات پاستا و ماکارونی اتحادیه اروپا به خارج از آن، بریتانیا با ۳۰۹ هزار و ۳۰ تن، معادل ۲۵ درصد از کل صادرات اتحادیه و ایالات متحده با ۲۶۲ هزار و ۸۷۷ تن، معادل ۲۲ درصد مجموع صادرات اتحادیه، به شمار می‌روند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف نظر بین ایتالیایی‌ها برای صرفه‌ جویی در برق؛ چقدر پاستا را بجوشانیم؟

آیا قیمت ماکارونی در ایران از فرانسه گران‌تر شده است؟

روز جهانی پاستا برای عاشقان این غذای سنتی ایتالیایی‌ها