Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خبرگزاری رویترز از خنثی کردن حمله پهپادی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق خبر داد

پایگاه هوایی عین‌الاسد آمریکا در عراق
پایگاه هوایی عین‌الاسد آمریکا در عراق Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آمریکایی گزارش کرد که دو حمله پهپادی به پایگاه نیروهای این کشور در عراق در اوایل روز چهارشنبه خنثی شده‌اند.

آگهی

رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی که نام آنها فاش نشده گزارش داده که این حمله به پایگاه هوایی عین‌الاسد در عراق که میزبان نیروهای آمریکایی است. مقام‌های آمریکایی از بیان اینکه این حمله از سوی چه گروهی انجام شده خودداری کرده‌اند. 

این حمله پس از آن رخ می‌دهد که در پی جنگ حماس و اسرائيل وضعیت منطقه به شرایط بحرانی رسیده و نگرانی‌ها از گسترش تنش‌ها به دیگر مناطق خاورمیانه افزایش یافته است. به گزارش رویترز حمله به پایگاه عین‌الاسد ساعاتی پس از آن انجام شد که حمله به بیمارستانی در غزه به کشته شدن صد‌ها نفر منجر شد. 

رهبران گروه‌های مسلح عراق و همچنین آیت‌الله سیستانی، از رهبران دمذهبی شیعیان، اسرائيل را مسئول حمله به بیمارستان دانسته‌اند. همچنین برخی از گروه‌های عراقی آمریکا را به دلیل حمایت از اسرائيل محکوم کرده و از جهان خواسته‌اند تا در مقابل آنچه «وحشیگری وحشتناک اسرائيل» خوانده شده، بایستند. 

کتائب حزب الله، گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران با محکوم کردن آمریکا، این کشور را در کشتن «مردم بی‌گناه غزه» مقصر دانسته و تاکید کرده که آمریکایی‌ها باید از عراق خارج شوند.  این گروه شب گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این افراد شرور باید کشور را ترک کنند، در غیر این صورت طعم آتش جهنم را در دنیا قبل از آخرت خواهند چشید.»

هادی العامری، سیاستمدار عراقی، رهبر گروه سیاسی و نظامی سازمان بدر که نزدیک به ایران است، نیز اسرائیل را مسئول حمله به بیمارستان دانست و آن را «قتل عام عصر کنونی» توصیف کرد. او همچنین این حمله را جنایت جنگی خواند و آمریکا و کشورهای غربی را به دلیل حمایت از اسرائيل محکوم کرد. عامری پیش از این تهدید کرده بود که اگر واشنگتن برای حمایت از اسرائيل مداخله کند، منافع آمریکا مورد هدف قرار خواهد گرفت. 

ایالات متحده در حال حاضر ۲۵۰۰ سرباز در عراق  و ۹۰۰ نظامی دیگر در سوریه دارد که مأموریتی برای مشاوره و کمک به نیروهای محلی در مبارزه با داعش دارند. 

در سال‌های گذشته، شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق به طور منظم نیروهای آمریکایی در عراق و سفارت ایالات متحده در بغداد را با راکت هدف قرار می‌دادند، هرچند که این حملات از سال گذشته کاهش یافته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات آمریکایی کتائب حزب الله را به حمله به منافع ایالات متحده متهم کرده‌اند. این گروه این ادعاها را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ اسرائیل و حماس؛ اتحادیه اروپا نگران از افراط‌گرایی نشست اضطراری برگزار می‌کند

اولین نماز جمعه پس از حمله حماس در بیت‌المقدس؛ پلیس اسرائیل مانع ورود مسلمانان به مسجد الاقصی شد

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»