Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کاخ سفید: بایدن بریدن سر کودکان اسرائیلی توسط حماس را ندیده و به طور مستقل تایید نکرده است

جو بایدن در میزگردی با رهبران جامعه یهودی در کاخ سفید در واشنگتن صحبت می‌کند
جو بایدن در میزگردی با رهبران جامعه یهودی در کاخ سفید در واشنگتن صحبت می‌کند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشنگتن پست به نقل از سخنگوی کاخ سفید می‌نویسد که سخنان روز گذشته رئیس جمهوری آمریکا درباره بریدن شدن سر کودکان اسرائیلی توسط حماس، با تکیه بر گزارش رسانه‌ها بوده و او تصویری در این باره ندیده یا به طور مستقل تایید نکرده‌ است.

آگهی

جو بایدن روز چهارشنبه در جریان سخنرانی خود در نشست رهبران یهودی در کاخ سفید گفت: «برای آمریکایی‌ها مهم است که بدانند چه اتفاقی در حال وقوع است. من مدت زیادی است که این کار را انجام می‌دهم و هرگز فکر نمی‌کردم که عکس‌هایی از سر بریدن کودکان توسط تروریست‌ها را ببینم و تایید کنم.» 

این صحبت‌های بایدن واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

اما واشنگتن پست درنهایت به نقل از یک سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد که بایدن و دیگر مقامات آمریکایی مدرکی ندیده‌اند یا به طور مستقل تایید نکرده‌اند که حماس سر کودکان اسرائیلی را بریده است و آنچه او به زبان رانده، براساس گزارش رسانه‌ها همچنین ادعاهای سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بوده است. 

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا نیز به نقل از یک مقام دولتی نوشت که نه بایدن و نه دولت او، تصاویر یا گزارش‌های تایید شده‌ای از سر بریدن کودکان یا نوزادان توسط حماس را ندیده‌اند. این مقام مسئول تصریح کرد که اظهارات بایدن به اظهارنظر عمومی رسانه‌ها و مقامات اسرائیلی اشاره داشته است. 

طبق گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‌های بین‌المللی و براساس ادعای ارتش اسرائیل، نیروهای حماس در حمله بامداد شنبه به اسرائیل، «بسیاری از نوزادان اسرائیلی» را سر بریده‌اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تال هاینریش، سخنگوی نتانیاهو نیز روز چهارشنبه گفته بود که نوزادان و کودکان در شهر کفار عزه، در ۲ کیلومتری شمال شرقی غزه «با سر بریده شده» پیدا شدند. 

سی‌ان‌ان در همان زمان در گزارش خود اعلام کرد که به طور مستقل نمی‌تواند این ادعاها را تایید کند. در عین حال حماس هم گزارش‌ رسانه‌ها درباره حمله به کودکان را نادرست دانست.

سخنگوی ارتش اسرائیل نیز روز سه‌شنبه به خبرگزاری آناتولی گفته بود که ارتش اسرائیل هیچ اطلاعاتی مبنی بر بریدن سر نوزادان توسط حماس در دست ندارد. این سخنگو ادامه داد: «ما این خبر را دیده‌ایم، اما هیچ جزئیات یا تاییدی در این باره نداریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عرب‌های آمریکایی بایدن را تهدید کردند: یا آتش‌بس فوری در غزه یا دیگر به تو رای نمی‌دهیم

چالش تازه دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴: حمایت بایدن از اسرائیل و از دست دادن آرای عرب‌ها و مسلمانان

آیا درگیری‌های اسرائیل و حماس می‌تواند مقدمه‌ یک جنگ گسترده در منطقه باشد؟