Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد

اظهارات فریدریش مرتس، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان درباره هزینه درمان دندانپزشکی پناهجویان
اظهارات فریدریش مرتس، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان درباره هزینه درمان دندانپزشکی پناهجویان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فریدریش مرتس در ادامه گفته بود: «آنها در مطب پزشک می‌نشینند و کل دندان‌هایشان را ترمیم می‌کنند در حالی که شهروندان آلمان نمی‌توانند قرار جلسه درمانی بگیرند.»

آگهی

اظهارات فریدریش مرتس، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان که از پیامدهای استفاده مهاجران از خدمات دندان‌پزشکی سخن گفته بود انتقادهای زیادی را در این کشور برانگیخته است.

رهبر حزب اصلی مخالف دولت اولاف شولتس، صدراعظم آلمان چند روز پیش ضمن انتقاد از رویکرد دولت در قبال پناهجویان و مهاجران گفته بود که مردم کشورش وقتی می‌بینند که شمار زیادی از پناهجویان با اینکه درخواست پناهندگی‌شان رد شده است همچنان با «مزایای کامل» در آلمان هستند «دیوانه» می‌شوند. 

فریدریش مرتس در ادامه گفته بود: «آنها در مطب پزشک می‌نشینند و کل دندان‌هایشان را ترمیم می‌کنند در حالی که شهروندان آلمان نمی‌توانند قرار جلسه درمانی بگیرند.»

نانسی فزر، وزیر کشور آلمان در واکنش به سخنان رهبر حزب دموکرات مسیحی ضمن متهم کردن او به «عوام‌گرایی» گفت که سخنان فریدریش مرتس در شرایط کنونی «نامناسب» بود. وزیر کشور آلمان همچنین رهبر حزب دموکرات مسیحی را به ایجاد «شکاف» در جامعه متهم کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر بهداشت آلمان نیز فریدریش مرتس را متهم کرد که به عمد این احساس «غلط» را برای شهروندان آلمانی پدید می‌آورد که مهاجران «خدمات ارزشمندی» را از آنها می‌دزدند. 

رئیس انجمن دندان‌پزشکان آلمان نیز این ادعا را که کار این گروه از پزشکان به دلیل حضور مهاجران و پناهجویان زیاد شده است رد کرد. او افزود که موردی را نشنیده است که یک دندانپزشک به دلیل مراجعه گسترده مهاجران و پناهجویان نتواند به بیمارانش وقت ملاقات بدهد. 

دولت ائتلافی آلمان که یک هفته دیگر شاهد برگزاری دو انتخابات ایالتی خواهد بود طی هفته‌های اخیر از سوی احزاب مخالف به خاطر سیاست مهاجرتی خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

پناهجویان در آلمان طی ۱۸ ماه اول اقامت خود به طور محدود به بیمه خدمات درمانی دسترسی دارند. آنها پس از ۱۸ ماه تحت پوشش بیمه خدمات درمانی رایج در آلمان هستند که تنها بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. 

بیش از ۲۲۰ هزار نفر از ابتدای سال جاری تاکنون از دولت آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند. از سوی دیگر آلمان از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بیش از یک میلیون پناهجوی اوکراینی را در خاک خود اسکان داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محدودیت‌های جدید دولت آلمان در قبال پناهجویان؛ آیا «فرهنگ استقبال» مرکل به تاریخ می‌پیوندد؟

شکست سنگین برای ائتلاف شولتس؛ محافظه‌کاران در انتخابات محلی ۲ ایالت آلمان پیروز شدند

افشای یهودی‌ستیزی سیاستمدار آلمانی در نوجوانی؛ فرماندار ایالت بایرن زیر بار عزل معاونش نرفت