باب منندز، سناتور حزب دموکرات و همسرش به اخذ رشوه متهم شدند

باب منندز، سناتور حزب دموکرات و اتهام دریافت اخذ رشوه
باب منندز، سناتور حزب دموکرات و اتهام دریافت اخذ رشوه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باب منندز، سناتور حزب دموکرات آمریکا از ایالت نیوجرسی و همسرش روز جمعه ۲۲ سپتامبر از سوی دادستان‌های فدرال به اخذ رشوه متهم شدند.

آگهی

دادستان‌های فدرال اعلام کردند که در بازرسی از خانه آقای منندز، معادل ۱۰۰ هزار دلار شمش طلا و ۴۸۰ هزار دلار پول نقد پنهان شده، کشف شده است.

اتهامات مطرح‌شده علیه این سناتور پس از تحقیقات درباره معاملات یک تاجر اهل نیوجرسی که از دوستان همسر آقای منندز بوده، وارد شده است. بر اساس تحقیقات انجام شده، این تاجر توانسته بود انحصار واردات گوشت با ذبح اسلامی به آمریکا را از دولت مصر به‌دست آورد.

بازپرس‌ها همچنین در مورد روابط خانواده آقای منندز با یک انبوه‌ساز مسکن اهل نیوجرسی سؤالاتی پرسیده‌اند.

طرح این اتهامات به آقای منندز، ۶ سال پس از آن رخ می‌دهد که پرونده کیفری پیشین علیه او به‌دلیل به نتیجه نرسیدن هیات منصفه مختومه شده بود.

اتهامات مطرح شده علیه آقای منندز در سال ۲۰۱۷ ادعا می‌کرد که این سناتور دموکرات هدایای فراوانی را از طرف یک چشم‌پزشک در فلوریدا دریافت کرده مقام‌های دولتی را تحت فشار قرار دهد.

دفتر تاریخ سنای آمریکا اعلام کرد که آقای منندز نخستین سناتور در حال فعالیت در تاریخ آمریکا است که به دو جرم متفاوت متهم شده است.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

آقای منندز که رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمريکا است، برای ادامه دادن به سه دهه حضورش در سنا باید در انتخابات سال آینده میلادی شرکت کند.

در هر حال اینک که اتهاماتی به آقای منندز وارد شده است، او باید بر اساس قواعد دموکرات‌ها از ریاست کمیته روابط خارجی سنا کناره گیری کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کریدور «سووالکی»، نقطه ضعف بزرگ ناتو در برابر روسیه؛ اشتباه محاسباتی مسکو و تدبیر ناتو چه بود؟

چرا دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان معضل پیری مک‌کانل و بایدن را چندان به روی هم نمی‌آورند؟

دونالد ترامپ در پرونده آزار جنسی به پرداخت ۵ میلیون دلار غرامت محکوم شد