Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش شمار بیکاران در آلمان؛ تقاضای نیروی کار کاهش یافت

فرانکفورت، آلمان
فرانکفورت، آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره فدرال کارِ آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد که تعداد افراد بیکار با ۱۸ هزار نفر افزایش در ماه اوت به ۲.۶۳ میلیون نفر رسیده ولی نرخ بیکاری (تعدیل شده فصلی) در سطح قبلی ۵.۷ درصدی باقی مانده است.

آگهی

پیش‌تر کارشناسان اقتصادی شمار افزایش بیکاران را ۱۰ هزار نفر پیش‌بینی کرده بودند که گزارش رسمی اداره کار نشان داد این پیش‌بینی خوش‌بینانه بوده است. 

مطابق این گزارش، تقاضا برای نیروی کار نیز کاهش یافته است؛ به طوری که تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در ماه اوت ۷۷۱ هزار مورد اعلام شد که ۱۱۶ هزار مورد کمتر از فرصت‌های شغلی ایجاد شده در ماه مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی بود. بر همین اساس نرخ بیکاری تعدیل نشده اندکی افزایش یافت و از ۵.۷ درصد در ژوئیه به ۵.۸ درصد در اوت رسید. 

نرخ رشدِ بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به صفر رسید؛ رخدادی که نشان دهنده افت فعالیت‌های تولید در این کشور و تضعیف بازار کار آن است. اداره کار آلمان نیز دلایل اصلی افزایش شمار بیکاران را تعطیلات تابستانی و کاهش نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور اعلام کرده است. 

بر اساس داده‌های اداره فدرال کار، تعداد افراد شاغل در ماه ژوئیه نسبت به ماه قبل از آن ۱۵ هزار نفر افزایش یافته تا شمار شاغلان در آلمان به ۴۵.۹۲ میلیون نفر برسد که ۳۳۹ هزار نفر بیشتر از سال گذشته است.

هولگر اشمیدینگ، اقتصاددان آلمانی در تحلیل وضعیت بازار کار آلمان به رویترز گفت: «آلمان قربانی موفقیت خودش است. آلمان تنها به این دلیل که در استفاده از پتانسیل نیروی انسانی خود بسیار موفق بوده، با کمبود نیروی کار بیشتری مواجه شده است.»

به ایکس یورونیوز فارسی بپیوندید

با این وجود، استخدام نیروی کار جدید همچنان می‌تواند روندی کاهنده داشته باشد زیرا افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا ضمن کاهش سرمایه گذاری‌ها موجب کاهش هزینه‌های مصرفی خانوارها می‌شود. بانک مرکزی اروپا ماه آینده برای تصمیم‌گیری در مورد افزایش بیشتر نرخ‌های بهره پایه، تشکیل جلسه می‌دهد.

نرخ تورم در منطقه یورو طی ماه اوت به ۵.۳ درصد کاهش یافت ولی همچنان با نرخ هدفگذاری شده ۲ درصدی بانک مرکزی اروپا فاصله محسوسی دارد. این نرخ در آلمان بالاتر از متوسط منطقه یورو و ۶.۴ درصد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش تورم و رونق فراتر از انتظار در منطقه یورو؛ روند نزولی نرخ رشد اقتصادی آلمان متوقف شد

نتایج یک نظرسنجی بین‌المللی: خارجی‌ها در آلمان جزء «ناشادترین و تنهاترین» مهاجران جهان هستند

دولت آلمان حداقل دستمزد ‌برای یک ساعت کار را به ۱۲.۴۱ یورو افزایش می‌دهد