Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ظاهر شدن تبلیغات در کنار پیام‌های «طرفداری از نازی‌ها» باعث لغو همکاری دو شرکت با توییتر شد

توییتر یا ایکس
توییتر یا ایکس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو شرکت تجاری اعلام کردند به دلیل قرار گرفتن تبلیغاتشان در کنار پیام‌های طرفدار نازی‌ها در توییتر، همکاری خود را با این پلتفرم به حالت تعلیق در می‌آورند.

آگهی

شبکه اجتماعی توییتر که از ماه گذشته با تصمیم ایلان ماسک به «ایکس» تغییر نام داده، اتفاقات جنجالی فراوانی را پشت سر می‌گذارد و شیوه مدیریت بر این مجموعه، انتقادات و نارضایتی‌های بسیاری را بین کاربران همچنین صاحبان سرمایه به همراه داشته است. 

بنا بر گزارش شبکه سی‌ان‌ان آمریکا، شرکت داروسازی گیلیاد همچنین شرکت NCTA یا همان انجمن اینترنت و تلویزیون، دو مجموعه‌ای هستند که پس از قرار گرفتن تبلیغاتشان در شبکه «ایکس» در کنار مطالبی با محتوای طرفداری از ایدئولوژی‌های نازیسم، تصمیم گرفتند تبلیغات خود را در این پلتفرم لغو کنند. 

علاوه بر این دو برند، تبلیغات شرکت‌هایی چون ادوب، تیم فوتبال دانشگاه مریلند و بیمارستان لانگونه دانشگاه نیویورک هم از جمله دیگر تبلیغاتی بودند که در روزهای اخیر در کنار مطالب با محتوای طرفداری از نازی‌ها منتشر شده‌اند. 

برایان دیتز، سخنگوی NCTA در بیانیه‌ای گفت: «ما قرار گرفتن تبلیغات‌مان در کنار محتوای حمایت‌گونه از نازی‌ها را بسیار جدی می‌گیریم و نگرانیم که پست‌های ما در مورد آینده فناوری‌ پهنای باند، در کنار این محتوای بسیار ناراحت کننده ظاهر شود.» 

این سخنگو همچنین با اشاره به اینکه «ایمنی برند» یک اولویت اصلی برای NCTA است، تاکید کرد در واکنش به این اقدام مدیران شرکت تصمیم گرفته‌اند تا اطلاع ثانوی تبلیغات خود در شبکه توییتر یا همان «ایکس» به حالت تعلیق در آورند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سخنگوی شرکت داروسازی گیلیاد هم در واکنش به این موضوع اعلام کرد تا زمانی که مدیران «ایکس» این مشکل را حل نکنند، پرداخت هزینه تبلیغات خود به این پلتفرم را متوقف می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبدیل توییتر به «X»؛ کارشناسان از احتمال کاهش میلیاردها دلار از ارزش این برند می‌گویند

ادامه تغییرات ایلان ماسک در توییتر؛ خداحافظی با لوگوی پرنده آبی

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازآفرینی فرود دومین گردان ساحلی نیروی دریایی آمریکا در نرماندی