Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اتهام آزار جنسی؛ قطع همکاری سازمان «میس یونیورس» با شرکت مجری رقابت‌های دختر شایسته اندونزی

Miss Universe Pageant
Miss Universe Pageant Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان رقابتهای بین‌المللی «دختر شایسته جهان» مستقر در نیویورک اعلام کرد که پس از دریافت شکایت ۶ تن از شرکت کنندگان اندونزیایی مسابقه امسال که می‌گویند از سوی برگزارکنندگان محلی این مسابقات در شهر جاکارتا مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند، روابط خود را با برگزارکننده این مسابقات در اندونزی قطع کرده است.

آگهی

مسابقات «دختر شایسته اندونزی» امسال طی روزهای ۲۹ ژوئیه تا ۳ اوت در جاکارتا برگزار شد و بنا بر اعلام شاکیان این پرونده، نهاد برگزاری مسابقات اندونزی که شرکت «PT Capella Swastika Karya» است، تنها چند روز قبل از فینال رقابت ملی، بطور غیرمنتظره‌ای از فینالیست‌ها خواسته است تا برای بررسی احتمال وجود جای زخم و سلولیت در بدنشان «برهنه» شوند و برخی نیز گفتند که از آنها در حالی که برهنه بودند عکس گرفته شده است.

کمیته مرکزی این رقابت سالانه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که رفتار برگزارکنندگان این مسابقه در اندونزی مطابق با استانداردها و معیارهای اخلاقی این سازمان نبوده است و به همین دلیل قرارداد خود را با این شرکت و خانم پاپی کاپلا مدیر آن لغو خواهد کرد.

همچنین از آنجا که مسابقات امسال در مالزی نیز توسط همان شرکت برگزار خواهد شد، قرارداد این سازمان با شرکت مربوطه در مالزی نیز لغو خواهد شد.

پاپی کاپلا، مدیر رقابت‌های «دختر شایسته اندونزی» نیز ضمن رد اتهامات، در اینستاگرام نوشت که هرگز از هیچ کسی در روند سازماندهی و اجرای مسابقات امسال نخواسته یا دستور و اجازه نداده که مرتکب خشونت یا آزار جنسی از طریق بررسی بدنی شرکت کنندگان شود. او همچنین افزود که مخالف «هر شکلی از خشونت یا آزار جنسی» است.

پلیس جاکارتا نیز اعلام کرد که تحقیق درباره ادعاهای مطرح شده از سوی شرکت کنندگان را آغاز کرده است.

سازمان «میس یونیورس» همچنین در این بیانیه از زنانی که شکایت کرده بودند، به دلیل شجاعتشان تشکر کرد و افزود که «تأمین امنیت زنان» در اولویت فعالیت‌های این سازمان است.

این سازمان همچنین اعلام کرد که در حال ارزیابی دوباره سیاست‌ها و رویه‌های خود، برای جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه است و تاکید کرد که برای شرکت زنان در این مسابقه جهانی، هیچ الزامی برای اندازه‌گیری ابعاد و وضعیت بدن آنها وجود ندارد.

رقابت‌های «Miss Universe» که امسال هفتاد و سومین دوره آن برگزار می‌شود، در شرق آسیا به ویژه در اندونزی، فیلیپین و تایلند بسیار محبوب است و برندگان آن عمدتا به سلبریتی‌هایی بسیار تأثیرگذار تبدیل می‌شوند.

جاکافونگ جاکراجوتاتیپ، مالک تایلندی «میس یونیورس» که خود یک زن تراجنسیتی است، قصد دارد نام تجاری این مسابقه را برای فراگیرتر کردن آن و اجازه دادن به زنان متاهل، زنان ترنسجندر و مادران مجرد برای شرکت در این رقابت تغییر دهد.

سازمان «میس یونیورس» همچنین اعلام کرد که خانم فابین نیکول گرونولد اندونزیایی (متولد هلند) که هفته گذشته در مراسم ۳ اوت به عنوان «دختر شایسته اندونزی» انتخاب شد، می‌تواند امسال به نمایندگی کشورش در فینال این رقابت‌ها که ماه نوامبر در السالوادور برگزار خواهد شد، شرکت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن همجنسگرای اهل بوتان نماینده کشورش در مسابقه انتخاب دختر شایسته جهان شد

توییت‌های ضدیهودی علیه دومین دختر شایسته فرانسه؛ پلیس تحقیق می‌کند

برای سومین بار یک مانکن اهل آفریقای جنوبی دختر شایسته جهان شد