توییت‌های ضدیهودی علیه دومین دختر شایسته فرانسه؛ پلیس تحقیق می‌کند

LOIC VENANCE
LOIC VENANCE Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آپریل بنایوم، شرکت کننده‌ای که در این مسابقه نفر دوم شد، در شبکه‌های اجتماعی با موجی از پیام‌های ضدیهود روبرو شده؛ اقدامی که واکنش بسیاری از سیاستمداران همچنین گروههای یهود را برانگیخته است.

آگهی

پلیس فرانسه در حال تحقیق درباره توییت‌های ضد یهودی است که علیه یکی از شرکت کنندگان در مسابقۀ دختر شایسته فرانسه به دلیل داشتن پدری اسرائیلی‌تبار منتشر شده است.

آپریل بنایوم، شرکت کننده‌ای که در این مسابقه نفر دوم شد، در شبکه‌های اجتماعی با موجی از پیام‌های ضدیهودی روبرو شده؛ اقدامی که واکنش بسیاری از سیاستمداران همچنین گروه‌های یهودی را برانگیخته است.

جرالد دارمانین، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که از انتشار چنین پیام‌هایی شوکه شده و افزود که پلیس و ژاندارمری برای هر اقدام احتمالی بسیج شده‌اند.

مارلین اسکیاپا، نماینده وزیر کشور در امور شهروندی نیز اعلام کرد که در این باره گزارشی را برای دادستان عمومی فرستاده است.

اتحادیه بین‌المللی مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی اعلام کرد آنچه در شبکه‌های اجتماعی روی داده، یک «رقابت ضدیهود» بوده و این اتحادیه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا عاملان این پیام‌ها را به دادگاه بکشاند.

آماندین پتی، برنده مسابقه دختر شایسه فرانسه نیز آنچه در شبکه‌های اجتماعی روی داد را «بسیار ناامیدکننده» خواند و در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، حمایت خود را از آپریل بنایوم، نفر دوم این رقابت‌ها اعلام کرد.

قدمت مسابقه دختر شایسته فرانسه به سال ۱۹۲۰ میلادی برمی‌گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر شایسته فرانسه انتخاب شد؛ دانشجوی ۲۰ ساله که قید رشته پزشکی را زد

اتهام آزار جنسی؛ قطع همکاری سازمان «میس یونیورس» با شرکت مجری رقابت‌های دختر شایسته اندونزی

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان