توییت‌های ضدیهودی علیه دومین دختر شایسته فرانسه؛ پلیس تحقیق می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
LOIC VENANCE
LOIC VENANCE   -  کپی رایت  AFP

پلیس فرانسه در حال تحقیق درباره توییت‌های ضد یهودی است که علیه یکی از شرکت کنندگان در مسابقۀ دختر شایسته فرانسه به دلیل داشتن پدری اسرائیلی‌تبار منتشر شده است.

آپریل بنایوم، شرکت کننده‌ای که در این مسابقه نفر دوم شد، در شبکه‌های اجتماعی با موجی از پیام‌های ضدیهودی روبرو شده؛ اقدامی که واکنش بسیاری از سیاستمداران همچنین گروه‌های یهودی را برانگیخته است.

جرالد دارمانین، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که از انتشار چنین پیام‌هایی شوکه شده و افزود که پلیس و ژاندارمری برای هر اقدام احتمالی بسیج شده‌اند.

مارلین اسکیاپا، نماینده وزیر کشور در امور شهروندی نیز اعلام کرد که در این باره گزارشی را برای دادستان عمومی فرستاده است.

اتحادیه بین‌المللی مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی اعلام کرد آنچه در شبکه‌های اجتماعی روی داده، یک «رقابت ضدیهود» بوده و این اتحادیه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا عاملان این پیام‌ها را به دادگاه بکشاند.

آماندین پتی، برنده مسابقه دختر شایسه فرانسه نیز آنچه در شبکه‌های اجتماعی روی داد را «بسیار ناامیدکننده» خواند و در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، حمایت خود را از آپریل بنایوم، نفر دوم این رقابت‌ها اعلام کرد.

قدمت مسابقه دختر شایسته فرانسه به سال ۱۹۲۰ میلادی برمی‌گردد.