Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زن همجنسگرای اهل بوتان نماینده کشورش در مسابقه انتخاب دختر شایسته جهان شد

تاشی چودن
تاشی چودن Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این زن جوان می‌گوید که می‌تواند در جریان رقابت با نمایندگان دیگر کشورها بر سر عنوان دختر شایسته جهان «صدای» دگرباشان جنسی در بوتان باشد.

آگهی

کشور کوچک بوتان در حالی برای اولین بار نماینده خود در رقابت برای گزینش دختر شایسته جهان را انتخاب کرد که این زن جوان اولین شخصیت عمومی همجنسگرا در این کشور آسیایی خواهد بود.

انتخاب تاشی چودن، ۲۳ ساله به عنوان نماینده کشورش در عرصه رقابت بر سر عنوان دختر شایسته جهان از این نظر اهمیت دارد که ارتباط بین دو فرد همجنس تا ماه فوریه سال ۲۰۲۱ در بوتان جنبه غیرقانونی داشت. ارتباط دو فرد همجنس تا آن زمان در قوانین بوتان «برخلاف طبیعت» خوانده می‌شد.

تاشی چودن که در سن ۱۴ سالگی پدر و مادرش را از دست داده بر این باور است که انتخابش به عنوان نماینده بوتان برای دگرباشان جنسی در این کشور ۸۰۰ هزار نفری «اهمیت زیادی» دارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او می‌گوید که می‌تواند در جریان رقابت با نمایندگان دیگر کشورها بر سر عنوان دختر شایسته جهان «صدای» دگرباشان جنسی در بوتان باشد. 

تاشی چودن می‌افزاید که به دنبال «تحقیق و درون‌نگری» فراوان ماه گذشته گرایش جنسی خود را علنی کرد. وی اذعان می‌کند که اعلام گرایش جنسی‌اش در ابتدا «واکنش تند» اعضای مذهبی و محافظه‌کار خانواده‌اش را به دنبال داشت. 

او با این حال می‌گوید: «آنها تا وقتی که می‌دانند که من حالم در زندگی خوب است، می‌توانم روی پای خودم بیاستم و زن مستقلی باشم دیگر گرایش جنسی‌ام برایشان واقعا مهم نیست.»

لوتی تشرینگ، نخست‌وزیر بوتان شخصا به انتخاب تاشی چودن را به او تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت کرده است.

کشور بوتان از شمال با چین و از جنوب با هند همسایه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام آزار جنسی؛ قطع همکاری سازمان «میس یونیورس» با شرکت مجری رقابت‌های دختر شایسته اندونزی

دیده‌بان حقوق بشر حشد شعبی را به خشونت علیه دگرباشان جنسی عراق متهم کرد

شمار دگرباشان جنسی در آمریکا طی یک دهه گذشته ۲ برابر شده است