شمار دگرباشان جنسی در آمریکا طی یک دهه گذشته ۲ برابر شده است

افزایش شمار دگرباشان جنسی در میان بزرگسالان آمریکا (عکس تزئینی است)
افزایش شمار دگرباشان جنسی در میان بزرگسالان آمریکا (عکس تزئینی است)   -  Copyright  Canva
نگارش از یورونیوز فارسی

بیش از یک پنجم از اعضای بزرگسال «نسل زد» در آمریکا یعنی متولدین بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ خود را دگرباش جنسی معرفی می‌کنند.

نتیجه تحقیق موسسه نظرسنجی «گالوپ» در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از هفت درصد از جمعیت بزرگسالان در این کشور خود را دگرباش جنسی می‌دانند.

این رقم نسبت به سال ۲۰۱۲ دو برابر شده است. موسسه «گالوپ» در این پژوهش با ۱۲ هزار آمریکایی به صورت تلفنی مصاحبه کرده است. نتیجه این تحقیق حاکی است ۸۶.۳ درصد از جمعیت ایالات متحده خود را دگرجنس‌گرا و ۷.۱ درصد نیز خود را دگرباش جنسی (همجنسگرای زن، همجنسگرای مرد، دوجنس‌گرا یا تراجنسیتی) می‌دانند. 

حدود ۶.۶ درصد از جامعه آماری موسسه «گالوپ» در این نظرسنجی به پرسش مطرح‌شده درباره گرایش جنسی خود پاسخی نداده‌اند. 

موسسه «گالوپ» اولین بار در سال ۲۰۱۲ تحقیقی درباره شمار دگرباشان جنسی در آمریکا انجام داد. تعداد دگرباشان جنسی در جامعه آماری تحقیق انجام‌شده در آن سال ۳.۵ درصد بود. این رقم از آن پس همواره روندی صعودی داشته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شمار دگرباشان جنسی در آمریکا به طور نسبی در میان جوانان به ویژه «نسل زد» (Generation Z) یعنی کسانی که پس از سال ۱۹۹۷ متولد شده‌اند بیشتر از دیگر گروه‌های سنی است. بیش از یک پنجم از اعضای بزرگسال «نسل زد» یعنی متولدین بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ خود را دگرباش جنسی معرفی می‌کنند. 

این در حالی است که شمار دگرباشان جنسی در نسل معروف به «نسل هزاره» (متولدان بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶) در نظرسنجی «گالوپ» ۱۰.۵ درصد است. این رقم در میان افراد بزرگسال «نسل زد» به ۲۰.۸ درصد می‌رسد.

موسسه «گالوپ» نتیجه گرفته است که در آینده همزمان با افزایش سهم نسل جوان و نوجوان کنونی در میان بزرگسالان آمریکا شمار دگرباشان جنسی در این کشور باز هم افزایش خواهد یافت. تحلیلگران «گالوپ» تفاوت شمار دگرباشان جنسی در میان جوانان در مقایسه با نسل‌های پیشین را با پذیرش روزافزون دگرباشان جنسی در جامعه آمریکا و افزایش حمایت‌های قانونی از آنها مرتبط دانسته‌اند.

مطالب مرتبط