زن روس پس از ۱۴ سال بردگی جنسی در خانه یک قاتل از اسارت گریخت

اسارت ۱۴ ساله یک زن ربوده‌شده در روسیه
اسارت ۱۴ ساله یک زن ربوده‌شده در روسیه Copyright PXFUEL/Canva
Copyright PXFUEL/Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زن ۳۳ ساله اهل روسیه که در پی ربوده شدن توسط یک مرد، سال‌ها در اسارت نگهداری می‌شد و مورد تجاوز قرار می‌گرفت سرانجام توانست فرار کند.

آگهی

«اکاترینا سی»، که هویت او به طور کامل فاش نشده است، در سال ۲۰۰۹ و در سن ۱۹ سالگی برای ملاقات با یک مرد ۳۷ ساله به نام «ولادیمیر چسکیدوف» به یک ایستگاه قطار محلی رفته بود. 

پس از صرف یک نوشیدنی، مرد این دختر را به خانه‌اش دعوت می‌کند، جایی که برای ۱۴ سال او را به اسارت می‌گیرد.

اکاترینا در تمام این سال‌ها به تنهایی در یک اتاق خواب با پنجره‌های فلزی و در قفل‌شده نگهداری می‌شده است. ولادیمیر به طور مرتب برای تجاوز به او وارد اتاق می‌شده و تهدید می‌کرد که در صورت مقاومت او را می‌کشد.

رسانه‌های روسیه به نقل از منابع پلیس می‌گویند مرد مظنون احتمالاً در مقطعی بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ یک زن دیگر را به قتل رسانده است. هنگامی که ماموران پلیس خانه را تفتیش کردند، بقایای «تکه تکه شده و پخته شده» یک انسان را در انباری پیدا کردند که تصور می‌شود متعلق به «اوکسانا» باشد.

اکاترینا در دادگاه گفت: «دختر دیگری نیز آنجا بود که او را به عنوان همسرش معرفی می‌کرد اما بعد نمی‌دانم چه نوع درگیری با هم داشتند که چاقو را درست توی سرش فرو کرد. ولادیمیر به من گفت اگر تو هم همان‌طور رفتار کنی، همان مجازات به سرت خواهد آمد.»

اکاترینا گفته است که مظنون با چاقو او را مجبور کرده بود تا برای قطعه قطعه کردن و از بین بردن جسد اوکسانا به او کمک کند.

تحقیقات پلیس پس از آن آغاز شد که مادر ولادیمیر، والنتینا چسکیدوف که با او در خانه زندگی می کرد، تصمیم گرفت به دلیل نوشیدن زیاد الکل و علائم حاد روانی پسرش را در بیمارستان اعصاب و روان بستری کند.

مادر ولادیمیر که از ترس جانش از خانه خارج شده بود، آمبولانس را خبر کرد و ولادیمیر به بیمارستان روانی منتقل شد. آن‌ها اما فراموش کردند در اتاق دختر را قفل کنند، اکاترینا نیز از این فرصت استفاده کرد و به بیرون دوید.

تا آن زمان ولادیمیر به ندرت خانه را ترک می‌کرد و همسایه‌ها تصور می‌کردند با مادرش تنها زندگی می‌کند. به همین خاطر او توانسته بود اکاترینا را برای بیش از یک دهه محبوس نگه دارد.

ولادیمیر چسکیدوف ۵۱ ساله در دادگاه با اتهامات قتل، تجاوز جنسی و آدم‌ربایی مواجه است. مادر او، والنتینا چسکیدوف ۷۲ ساله، نیز به همدستی در آدم‌ربایی متهم شده است.

متهم که تصور می‌شود در این سال‌ها «بیش از هزار بار به قربانی تجاوز کرده است»، در دادگاه با گریه ادعا کرد که کارهایش «از روی عشق و با رضایت» بوده است. مادر او نیز گفته است که دختر قربانی «داوطلبانه و با میل خود» و «همچون یک ملکه» با آن‌ها زندگی می‌کرده است.

او گفته است که ولادیمیر همیشه چاقو در دست داشت و هر حرکت اضافه‌ای از سوی قربانی منجر به مجازات می‌شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس همچنین گفته است که از خانه اسباب بازی‌های جنسی مورد استفاده برای شکنجه، چندین پوزه‌بند و همچنین لپ‌تاپ حاوی فیلم‌های غیراخلاقی کشف و ضبط کرده است.

گزارش شده است که متهم این دختر را در ساعات روز به یک تیرک می‌بسته و فقط برای انجام کارهای خانه، آشپزی، مراقبت از مادرش و همچنین برقراری رابطه جنسی او را آزاد می‌کرده است.

رسانه‌های محلی گفته‌اند که این دختر از یک «خانواده مشکل‌دار» بوده است. او تنها یک خواهر داشته و هیچ کدام از بستگان دیگر نیز به دنبال او نبوده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج آدم‌ربایی‌ها در نیجریه؛ تعداد نامعلومی از دانش‌آموزان یک مدرسه ربوده شدند

دست‌کم ۵ مامور انتظامی ایران در کمین مسلحانه در سیستان و بلوچستان کشته شدند

کندن سنگ‌فرش‌های محله خلافکاران در پایتخت دانمارک برای توقف خرید و فروش هروئين