مسکو از سرنگونی موشک اوکراینی بر فراز شهر مرزی روسیه خبر داد

حمله موشکی به شهر مرزی روسیه
حمله موشکی به شهر مرزی روسیه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش روسیه می‌گوید یک موشک اوکراینی را بر فراز شهر تاگانروگ در جنوب روسیه سرنگون کرده و قطعات این موشک باعث زخمی شدن غیرنظامیان و آسیب دیدن به ساختمان‌ها شده است.

آگهی

واسیلی گولوبوف، فرماندار منطقه روستوف روسیه با بیان این مطلب اضافه کرد که بر اثر سرنگونی این موشک یک کافه و همچنین یک موزه آسیب دیده و شیشه‌های یک ساختمان مسکونی نیز شکسته شده است. این مقام محلی همچنین افزوده که کسی در اثر این حمله کشته نشده اما ۹ نفر مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌اند. 

مقام‌های اوکراینی هنوز واکنشی در این خصوص ارائه نکرده‌اند هرچند با توجه به رویه پیشین کی‌یف احتمالا سکوت آنها در این رابطه ادامه خواهد داشت چرا که پیش از این هم مقام‌های دولت اوکراین از پذیرش مسئولیت حملات موشکی به خاک روسیه خودداری کرده‌اند.

بر اساس تصاویری که از محل برخورد بقایای این موشک در فضای مجازی منتشر شده، یک ساختمان تقریبا به آوار تبدیل شده است. 

همچنین به صورت جداگانه گزارش‌هایی مبنی بر انفجار در یک پالایشگاه نفت در شهر سامارا روسیه نیز منتشر شده است. الکساندر خینشتاین، عضو پارلمان این کشور در این رابطه در کانال تلگرام خود نوشت: «حادثه در پالایشگاه متعلق به شرکت روس نفت ناشی از انفجار یک بمب بوده اما خوشبختانه نه تلفات جانی بر جا گذاشته و نه خسارات جدی در پی داشته است.» 

خبرگزاری دولتی تاس روسیه هم گزارش داده فردی که گمان می‌رود، مسئول این انفجار بوده، بازداشت شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در ماه‌های اخیر بخش‌هایی از مناطق مرزی روسیه که در نزدیکی اوکراین قرار دارند در مواردی مورد حملات موشکی و پهپادی کی‌یف قرار گرفته و همچنین تاسیسات انرژی و انبارهای تسلیحات روسیه هدف مکرر چنین حملاتی بوده‌ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان میزبان گفتگوها درباره جنگ اوکراین؛ کرملین خواستار روشن شدن اهداف نشست شد

«پیشروی اوکراین در جبهه جنوب»؛ کی‌یف ۱۷۰۰ پهپاد به جبهه نبرد با روسیه می‌فرستد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود