«پیشروی اوکراین در جبهه جنوب»؛ کی‌یف ۱۷۰۰ پهپاد به جبهه نبرد با روسیه می‌فرستد

میخائیل فدروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین و  ۱۷۰۰ پهپاد
میخائیل فدروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین و ۱۷۰۰ پهپاد Copyright Libkos/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنابر اعلام مقامات کی‌یف در روز چهارشنبه، نیروهایی اوکراینی به‌تدریج درحال پیشروی در جبهه جنوبی درگیری با روسیه هستند و ارتش این کشور قرار است ۱۷۰۰ پهپاد تهاجمی و شناسایی جدید را دریافت کند. این پهپادها در عملیات ضدحمله اوکراین در برابر روسیه به کار گرفته‌ خواهند شد.

آگهی

هانا مالیار، معاون وزارت خارجه اوکراین با اعلام پیشروی ارتش این کشور پیرامون شهرهای اشغالی ملیتوپول و بردیانسک در کناره دریای آزنوف، اعلام کرد که نیروهای اوکراینی همچنین حملاتی را در نزدیکی باهموت در شرق این کشور انجام داده‌اند. 

روسیه با تهاجم نظامی که در فوریه ۲۰۲۲ به اوکراین آغاز کرد در حال حاضر به قسمت‌هایی در جنوب و شرق این کشور مسلط شده است.

 اوکراین در تابستان جاری تلاش گسترده‌ای را برای بازپس گیری اراضی اشغالی خود در قالب «عملیات ضدحمله» آغاز کرد، اما این عملیات به کندی پیش می رود. 

خانم مالیار با «موفق» خواندن پیشروی ارتش اوکراین در جبهه جنوبی و اطراف روستای استارومایورسکه گفت: «نبرد در اطراف استارومایورسکه در جریان است. نیروهای ما موفق شده‌اند و به مرزهای اشغالی رسیده‌اند.»

بنابر گفته مقامات نظامی اوکراین، به‌رغم کمک‌های مستمر نظامی غرب، مسکو همچنان از نظر توپخانه، تعداد تانک‌ها و نیروی انسانی بر کی یف برتری دارد.  

همزمان میخائیل فدروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین از ارسال ۱۷۰۰ پهپاد به جبهه نبرد برای تقویت قدرت تهاجمی نیروهای این کشور خبر داد و گفت: «همه این پهپاد‌ها با هدف حفاظت از جان سربازان‌مان، بالابردن دقت توپخانه و نابودی دشمن در راه جبهه‌های نبرد هستند.»

Libkos/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
مردم در حال نظاره میخائیل فدوروف و ۱۷۰۰ پهپاد اوکراینیLibkos/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.

کی‌یف تاکنون تاکتیک‌های نظامی مختلفی را با هدف تضعیف و نابودی توپخانه، پدافند هوایی، انبارهای مهمات و مسیرهای لجستیکی روسیه به کار گرفته است.

بنابر اظهارات فئودوروف تولید داخلی پهپاد‌های اوکراین به شدت افزایش یافته است. همچنین تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر برای هدایت این پهپادها آموزش دیده‌اند و ۱۰ هزار نفر دیگر نیز تحت آموزش قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کی‌یف در پی تضمین امنیتی آمریکاست؛ مدودف: دشمنان دعا کنند تا آتش جنگ هسته‌ای در جهان شعله‌ور نشود

حمله پهپادی به مسکو و کریمه همزمان با حضور پوتین در رژه روز نیروی دریایی در سن‌پترزبورگ

مسکو از سرنگونی موشک اوکراینی بر فراز شهر مرزی روسیه خبر داد