Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ثبت دمای «بی‌سابقه» آب‌های اقیانوسی در فلوریدا؛ همچون حمام داغ است

ساحل دریا در منطقه فلوریدا
ساحل دریا در منطقه فلوریدا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دمای آبهای سواحل فلوریدا واقع در شرق ایالات متحده آنقدر افزایش یافته که رکورد پیشین ثبت شده در کویت در سال ۲۰۲۰ میلادی را جابه‌جا می‌کند. این دما، با دمای آب گرم مورد استفاده در حمام برابری می‌کند.

آگهی

 این دما، به کمک قرار دادن یک دماسنج شناور در آب در حدود ۶۰ کیلومتری جنوب غربی میامی و در عمق یک و نیم متری دریا به ثبت رسیده است.

ثبت این دما، نگرانی‌ها درباره وضعیت محیط زیست و آب‌های این منطقه را افزایش داده است. هفته‌هاست که دمای اطراف دماغه جنوبی فلوریدا دمایی بالای ۳۲ درجه سانتیگراد را نشان می‌دهد که موجب نگرانی دانشمندان شده است.

 بنا بر داده‌های آژانس رصد اقیانوس آمریکا، این دماسنج که بین ساعات ۱۷ تا ۲۰ به وقت محلی دمای ۳۷.۷ را نشان می‌داد در ساعت ۱۸ به دمای ۳۸.۳ رسید.

جف مسترز، به عنوان هواشناس در این باره توضیح داد که تاکنون رکورد دمای سطح به صورت نقطه‌ای توسط هیچ نهاد رسمی فهرست نشده است. اما طبق مطالعه‌ صورت گرفته از سال ۲۰۲۰میلادی، بیشترین دما پیش از این در خلیج کویت (۳۷.۶ درجه سانتیگراد) ثبت شده است.

 با این حال، وی نسبت به صحت دمای دقیق ثبت شده در فلوریدا هشدار داد، زیرا میزان گرمایش آب ممکن است به دلیل نزدیکی دمانسج به ساحل، تحت تأثیر زباله‌های آلی در آب قرار گرفته باشد.

بحران شدید برای مرجان‌های دریایی

این منطقه در نزدیکی پارک ملی اورگلیدز قرار دارد؛ یک منطقه باتلاقی وسیع که مستقیماً مشرف به دریا و دارای اکوسیستمی شکننده است. این دمای بالا می‌تواند مرجان‌های منطقه را با «بحران شدید» روبرو کند.

 در سایر نقاط جهان نیز، در سطح دریاها دمای نگران کننده‌ای ثبت شده است. مرکز اصلی تحقیقات دریایی اسپانیا اعلام کرد آب‌های دریای مدیترانه روز دوشنبه بالاترین دمای شناخته شده روزانه خود را با میانگین دمای ۲۸.۷۱ درجه سانتی‌گراد تجربه کرده است.

 آب‌های محلی بین سیسیل و ناپل نیز دمای بیش از ۳۰ درجه (۴ درجه سانتیگراد بالاتر از حد نرمال) را ثبت کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر خشکسالی بر مخازن آب اسپانیا؛ در مصرف آب ساکنان محدودیت اعمال می‌شود

شکسته شدن رکورد گرمای اقیانوس‌ها؛ کارشناسان: احتمال ثبت رکوردهای جدید دیگر وجود دارد

بیش از نیمی از سطح اقیانوس‌های زمین در پی تغییرات آب و هوایی تغییر رنگ داده‌ است