Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«پیکر زن میدان جنگ نیست»؛ زنان هندی خانه فرد مظنون در پرونده تجاوز جنسی را به آتش کشیدند

ایالت مانیپور هند در ماه‌های گذشته شاهد تنش‌ها و خشونت‌های گسترده قومی بوده است
ایالت مانیپور هند در ماه‌های گذشته شاهد تنش‌ها و خشونت‌های گسترده قومی بوده است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس هند اعلام کرد که گروهی از زنان در ایالت مانیپور در شمال شرقی هند روز جمعه ۲۱ ژوئیه به خانه فرد مظنون در پرونده تجاوز جنسی حمله کرده و آن را آتش زدند.

آگهی

بنا به اعلام پلیس هند، این فرد در ماه مه پس از مجبور کردن دو زن به برهنه شدن در خیابان‌های مانیپور، گروهی را برای تجاوز به آن‌ها تحریک کرد.

این تجاوز جنسی بیش از دو ماه پیش رخ داد، اما پس از انتشار ویدئویی از این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی موجب خشم عمومی در هند شد.

مظنون اصلی در پرونده تجاوز جنسی در ایالت مانیپور روز پنج‌شنبه ساعاتی پس از آن که نارندرا مودی، نخست وزیر هند این حمله «شرم‌آور» را محکوم کرد، بازداشت شد.

پلیس هند ۳ نفر دیگر را در ارتباط با این تجاوز جنسی بازداشت کرده و دست‌کم ۳۰ نفر دیگر را که در این جنایت مشارکت داشته‌اند، تحت تعقیب قرار داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ایالت مانیپور در شمال شرقی هند در ماه‌های گذشته شاهد تنش‌ها و خشونت‌های گسترده قومی بین جوامع میتی و کوکی بوده است. از زمان شروع خشونت‌ها در این ایالت، دست‌کم ۱۲۵ نفر کشته و بیش از ۴۰ هزار نفر آواره شده‌اند.

همچنین چندین شهر هند شاهد برگزاری تجمعاتی در اعتراض به این اتفاق بودند. صدها نفر در شهر بنگلور با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی که روی آن‌ها نوشته بود «پیکر زن میدان جنگ نیست» راهپیمایی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از اروگوئه؛ ابراز همبستگی با دختر قربانی تجاوز گروهی

سرنوشت تلخ قربانی تجاوز گروهی که در مسیر دادگاه هند به آتش کشیده شد

دادگاه، شکایت زن هندی درباره «رابطه جنسی غیرطبیعی» شوهرش را رد کرد