Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«متجاوز سریالی»؛ افسر سابق پلیس لندن به جرم تجاوز جنسی به زنان به حبس ابد محکوم شد

تجمع حامیان حقوق زنان مقابل دادگاه
تجمع حامیان حقوق زنان مقابل دادگاه Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این افسر پیشین پلیس لندن که در سال ۲۰۰۱ کار خود را آغاز کرد ۴۹ مورد اتهام از جمله ۲۴ مورد تجاوز جنسی را پذیرفته بود. دیوید کریک جرائم خود را بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ مرتکب شده بود.

آگهی

یک افسر پیشین پلیس لندن روز سه‌شنبه به جرم تجاوز و تعرض جنسی به تعداد زیادی از زنان به حبس ابد محکوم شد. 

دیوید کریک، ۴۸ ساله، ماه گذشته اعتراف کرده بود که یک «متجاوز سریالی» است. بنا به حکم دادگاه بریتانیا تخفیف مجازات حبس ابد او پیش از آن که وی حداقل ۳۰ سال را در زندان سپری کرده باشد، امکانپذیر نخواهد بود.  

این افسر پیشین پلیس لندن که در سال ۲۰۰۱ کار خود را آغاز کرده بود، در مجموع ۴۹ مورد اتهام از جمله ۲۴ مورد تجاوز جنسی را پذیرفت. دیوید کریک جرائم خود را بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ مرتکب شده بود. 

دادستان‌های بریتانیایی پرونده او را یکی از «تکان‌دهنده‌ترین» پرونده‌ها علیه یک مامور پلیس توصیف کرده بودند. رئیس دادگاه نیز روز سه‌شنبه هنگام صدور حکم گفت که دیوید کریک به طرزی «هولناک» از زنان سوءاستفاده کرده بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته رئیس دادگاه این افسر پیشین پلیس در دوران بازداشت و در حالی که در انتظار محاکمه خود بود تلاش کرد تا در زندان لندن خودکشی کند. 

پلیس لندن پس از بازداشت دیوید کریک و اعتراف او به اینکه یک «متجاوز سریالی» است از مردم عذرخواهی کرد. عملکرد پلیس لندن با توجه به این که ۹ مورد شکایت به دلیل تجاوز جنسی و دیگر جرائم بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۱ علیه دیوید کریک مطرح شده بود با انتقادهای زیادی روبرو شد. 

پلیس لندن در سال ۲۰۲۱ تنها پس از آنکه دیوید کریک به اتهام تجاوز جنسی بازداشت شد او را از کار تعلیق کرده بود. 

فشارها بر پلیس لندن برای اصلاح ساختار آن همزمان با افشای جزئیات پرونده دیوید کریک افزایش یافته است. منتقدان بر این باور هستند که ساختار پلیس لندن با توجه به طرح اتهام‌هایی مبنی بر عملکرد «نژادپرستانه» و «زن‌ستیزانه» آن باید اصلاح شود. سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا پرونده دیوید کریک را «زخمی بر پیکر پلیس» این کشور توصیف کرده است. 

وی تاکید کرده که تحقیق درباره رفتارهای دیوید کریک به عنوان افسر پلیس و نحوه تصمیم‌گیری‌ها درباره عملکرد او در جریان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بریتانیا از پیدا شدن بسته‌ای حاوی اورانیوم در فرودگاه هیترو لندن خبر داد

بنژامن مندی از دو اتهام تجاوز و اقدام به تجاوز جنسی تبرئه شد

روایت داریا از تجاوز جنسی به زنان اوکراینی: سربازان مست روس گفتند باید برای بازجویی همراهشان بروم