پلیس بریتانیا از پیدا شدن بسته‌ای حاوی اورانیوم در فرودگاه هیترو لندن خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فرودگاه هیترو لندن
فرودگاه هیترو لندن   -   کپی رایت  AP Photo

پلیس لندن در بیانیه‌ای می‌گوید یک بسته حاوی مقادیر اندکی اورانیوم در فرودگاه هیترو پایتخت بریتانیا پیدا کرده است.

این بسته که ظاهرا روز ۲۹ دسامبر وارد فرودگاه لندن شده قرار بوده به آدرس یک کسب و کار ایرانی در این شهر ارسال شود. این بسته در یک پرواز مسافربری از مبدا پاکستان و با شرکت هواپیمایی عمان به بریتانیا وارد شده بود.

پلیس می‌گوید تحقیقات همچنان در این خصوص ادامه دارد اما در عین حال یک فرمانده پلیس در اسکاتلندیار اطمینان داده که میزان اورانیوم پیدا شده بسیار اندک بوده و طبق ارزیابی کارشناسان هیچ تهدیدی متوجه مردم نمی‌کند. پلیس همچنین می‌گوید به نظر نمی‌رسد که اورانیوم کشف شده با تهدیدی مستقیم علیه لندن ارتباط داشته باشد

هنوز هیچ کس در این رابطه بازداشت نشده و مشخص نیست که این اقدام برنامه‌ریزی شده بوده یا خیر. 

همیش دی برتون گوردون، رئیس سابق واحد تسلیحات شیمیایی ارتش بریتانیا، ضمن تایید این خبر تاکید کرده که نیازی نیست مردم در این رابطه نگران باشند. او همچنین در ادامه افزود: «فکر می‌کنم خیلی خوب است که پلیس و دیگران به این مسئله توجه کردند و مانع پخش این اورانیوم شده و آنجا را ایمن کرده‌اند. ضمن اینکه ما باید مراقب خود باشیم چرا که به هر حال افرادی با نیت‌های بد می‌خواهند با شیوه‌ای خاص به ما آسیب برسانند.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این مقام ارشد ارتش بریتانیا در ادامه در خصوص شایعات و گمانه‌زنی‌ها تاکید کرد که فعلا نمی‌شود در این رابطه اظهار نظر کرد و باید منتظر تکمیل تحقیقات ماند.